Pomysły na integrację pracowników

Działania integrujące pracowników są niezwykle ważne. Z tego też powodu każdy pracodawca powinien być świadomy, jak duże znaczenie ma budowanie relacji w grupie pracowników, którzy w pracy spędzają wiele godzin w ciągu dnia.

zdjęcie - (the_title())

 

Działania integrujące pracowników są niezwykle ważne. Z tego też powodu każdy pracodawca powinien być świadomy, jak duże znaczenie ma budowanie relacji w grupie pracowników, którzy w pracy spędzają wiele godzin w ciągu dnia. Pozytywna atmosfera w pracy sprzyja lepszemu osiąganiu celów, co w bezpośredni sposób przenosi się na osiąganie zysków w firmie. W obecnych czasach odchodzi się od tradycyjnego modelu spotkań integracyjnych. Dawniej kończyły się one najczęściej imprezą alkoholową, natomiast dziś często łączy się dobrą zabawę z edukacją.

Spotkania integracyjne poprawiają relacje między pracownikami, minimalizują stres jaki może powstawać w pracy, budują poczucie wspólnoty i przynależności do firmy. Imprezy firmowe motywują pracowników do działania oraz skutecznie zmieniają ich nastawienie do firmy. Ważne jest odpowiednie przygotowanie spotkania integracyjnego pod konkretną grupę pracowników. Każda firma przed zorganizowaniem takiej zabawy musi przedstawić swoje oczekiwania oraz sprecyzować swoje cele. Obecnie wykorzystuje się kilka niebanalnych pomysłów na imprezę pracowniczą, która będzie niezapomniana dla pracowników. Spotkanie integracyjne może mieć charakter zwykłej imprezy w wynajętej sali, ale może mieć również charakter zabawy w terenie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Przejdź od teorii do praktyki. Zacznij stosować postawę asertywną w życiu zawodowym i osobistym.   Zobacz: szkolenie asertywność, szkolenie z komunikacji, szkolenia po angielsku.

Ciekawym sposobem na spędzenie wolnego czasu przez pracowników jest zorganizowanie gry zespołowej. Może to być gra w piłkę nożną, siatkówkę, ale również wspólne szukanie ukrytego skarbu. Jest to dobre rozwiązanie zwłaszcza dla zespołu w którym dominują mężczyźni. Dobrym pomysłem jest również zorganizowanie wieczorku tematycznego. Często organizowane są imprezy w stylu lat 70. Czy 60., które zapewniają dobrą zabawę. Pracodawca może również zabrać swoich pracowników na wycieczkę do ciekawego miejsca. Może to być inne miasto, park rozrywki, czy też wizyta w kopalni. Takie spotkania integrują grupę, budują pozytywny obraz firmy i poprawiają jakość komunikacji. Takie imprezy warto organizować co jakiś czas, zwłaszcza wtedy, gdy pojawiają się nowe osoby w firmie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.