Poznaj osobowość pracownika, a będzie potrafił go zmotywować

Efektywność jest jednym z wyznaczników dobrego zarządzania firmą. Jak do niej dążyć? Najlepszym rozwiązaniem będzie wsłuchanie się we własnych pracowników, poznanie ich charakteru i dzięki temu dobór najbardziej odpowiednich środków motywujących. Dla rozpoznawania i właściwego nastawienia pracownika do wykonywania powierzonych obowiązków nieocenione będą szkolenia z motywowania pracowników. Pomogą one zrozumieć i regulować zachowania podwładnych w sposób, który przyczyni się do osiągnięcia celów wyznaczonych przez firmę.

   
  Frazy: szkolenia z motywowania pracowników

  Efektywność jest jednym z wyznaczników dobrego zarządzania firmą. Jak do niej dążyć? Najlepszym rozwiązaniem będzie wsłuchanie się we własnych pracowników, poznanie ich charakteru i dzięki temu dobór najbardziej odpowiednich środków motywujących.

  Dla rozpoznawania i właściwego nastawienia pracownika do wykonywania powierzonych obowiązków nieocenione będą szkolenia z motywowania pracowników. Pomogą one zrozumieć i regulować zachowania podwładnych w sposób, który przyczyni się do osiągnięcia celów wyznaczonych przez firmę.

  I tak można wydzielić aż 6 typów osobowości, a wśród nich znajduje się między innymi typ realistyczny.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zapraszamy do udziału w szkoleniu z komunikacji. Dzięki temu szkoleniu rozwiniesz m.in.: umiejętność wyrażania swoich myśli w sposób prosty i precyzyjny, umiejętność aktywnego słuchana, umiejętność przyjmowania i udzielania informacji zwrotnej.

  Szkolenia powiązane z tym tematem: szkolenia z rozwoju osobistego, szkolenie pewność siebie w biznesie.

  Pracownik taki bardziej od kontaktów z innymi ludźmi, uwielbia działać i rozwiązywać problemy. Dzięki takim cechom jak: rzeczowość i praktyczność oraz zdolności manualne, w jakikolwiek sposób powiązane z aktywnością fizyczną, potrafi zmotywować się poprzez wykonywanie zadań nastawionych na konkretne cele, na zwiększenie jego efektywności zadziałają nagrody, korzyści materialne czy awans. Innym wyróżniającym się typem osobowości są tzw. badacze.

  Warto wiedzieć, że nie są osobami, które mogłyby przewodzić innymi. Zdecydowanie bardziej spodoba im się współpraca oparta o częste szkolenia, oferty kursów, z których będą mogli skorzystać oraz możliwość pracy z kompetentnym zespołem ludzi. Dzięki temu ich dokładność, wiedza i inteligencja będzie mogła być wykorzystywana w pełni. W opozycji do pracownika – badacza stoi pracownik – dusza artystyczna.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Szukasz szkoleń online? Realizujemy zarówno pojedyncze interaktywne warsztaty online, procesy kaskadowe. Korzystamy z większości dostępnych technologii transmisji video

  Sprawdź nasze szkolenia online:

  Zapoznaj się również z: szkolenia menedżerskie i szkolenia rozwój osobisty

   
  Cecha, którą wykazuje w pierwszej kolejności to kreatywność, dlatego najgorszym rozwiązaniem byłoby skierowanie go na stanowisko wiążące się z jakąkolwiek rutyną czy rygorem. Ten typ pracownika szybko wypali się w takich warunkach, dlatego dobrze jest dostarczać mu nowych bodźców, które wzmogą jego twórczą działalność i pomysłowość.
   
  Szkolenia z motywowania pracowników podpowiedzą, jak radzić sobie ze wszystkimi typami pracowników – pokażą kierunek rozwoju kompetencji, wiedzy i zdolności pracowniczych. Odkryją możliwości, jakie drzemią w każdym pracowniku – przyczynią się do zrozumienia zachowania podwładnych oraz dadzą możliwość kierowania nim poprze różne bodźce: zarówno zewnętrzne jak podwyżka jak i wewnętrzne np. oferowanie szkoleń.
   
  Powiedzą m. in., jak zmotywować pracownika o typie osobowości społecznej. Wiemy, że jego żywiołem jest kontakt z ludźmi, możliwość oferowania wsparcia i pomocy, stawianie się w roli mentora. Co możemy zrobić w takiej sytuacji?

  Chociażby zorganizować spotkanie integracyjne. Taki pracownik chętnie podejmie się każdego problemu dotyczącego firmy, jeśli tylko będzie miał poczucie, że przełożony liczy na rady. Wśród pracowników wyróżnia się również typ przedsiębiorczy, dla którego ważne są korzyści osobiste, prestiż i władza.

  Najlepiej czuje się na stanowiskach wymagających zarządzania ludźmi i takie należałoby mu zapewnić, bo choć zwykle unika skomplikowanych sytuacji i problemów, posiada zdolności menadżerskie, krasomówcze, a przede wszystkim umiejętność podejmowania decyzji. Polubi także propozycję uczestniczenia w nowych kursach czy szkoleniach.
   
  Ostatnim ze znanych typów pracowników jest typ konwencjonalny. Pracownik taki jest uporządkowany i rzetelny w pracach wymagających klasyfikowania i aktualizowania danych. Wynika to faktu, że ceni on poczucie bezpieczeństwa, które zapewnia mu jasny, poukładany plan działania. Zwiększenie wydajności takiego pracownika może opierać o nagradzanie go pochwałami, ale również komunikowanie błędów.

  Szkolenie z motywowania pracowników odpowie na pytanie, dlaczego tak ważne jest poznanie pracowników firmy? Swoim zachowaniem zwykle akcentują pewne cechy własnej osobowości, a ich rozpoznanie przez pracodawcę i odpowiednia reakcja może przyczynić się do zwiększenia wydajności pracowniczej, a w efekcie budowy zgranego zespołu, który przyniesie firmie duże korzyści.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.