Praca bez zbędnego stresu

Stres to uczucie towarzyszące nam codziennie już od najmłodszych lat. Z biegiem lat jego przyczyny się zmieniają, ale niezmienne pozostają nasze predyspozycje i to jak na nas wpływa. Niektórzy z nas cechują się po prostu większą podatnością na stres. Za szczęściarzy mogą uważać się Ci na których działa on jedynie motywująca i mobilizująco i sprawia, że działają szybciej i dynamiczniej. Niestety dla większości z nas jest on przykrym elementem naszego życia zawodowego, który utrudnia wykonywanie codziennych obowiązków. 
   
  Stres to uczucie towarzyszące nam codziennie już od najmłodszych lat. Z biegiem lat jego przyczyny się zmieniają, ale niezmienne pozostają nasze predyspozycje i to jak na nas wpływa. Niektórzy z nas cechują się po prostu większą podatnością na stres.

  Za szczęściarzy mogą uważać się Ci na których działa on jedynie motywująca i mobilizująco i sprawia, że działają szybciej i dynamiczniej. Niestety dla większości z nas jest on przykrym elementem naszego życia zawodowego, który utrudnia wykonywanie codziennych obowiązków.
   
  Istnieje także grupa osób bardzo podatnych na stres, u których wystąpienie nerwowej reakcji powoduje paraliż i niemożność racjonalnego myślenia i wykonywania dalszych działań. Szczególnie takie osoby, ale nie tylko one powinny zapoznać się z zagadnieniem zarządzania stresem i sposobami walki z jego negatywnymi skutkami. Wówczas nasze życie zawodowe stanie się prostsze i przyjemniejsze, a prywatna i rodzinna jego część nie będzie na tym cierpieć.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Co trzeba zrobić żeby bardziej wierzyć w swoje siły i kompetencje? Jak pozbyć się tremy? Jak być bardziej kreatywnym i innowacyjnym? Jak być wielozadaniowym? Zapraszamy do naszego działu szkoleń z efektywności osobistej np: szkolenie zarządzanie stresem, szkolenie komunikacja interpersonalna, szkolenie asertywność. Zapraszamy serdecznie do działu szkolenia sprzedażowe

  Zarządzane stresem to zagadnienie istotne również z perspektywy pracodawcy. Odpowiednio przeszkolona w tym zakresie i radząca sobie z nerwami kadra jest efektywniejsza i pracuje skuteczniej, osiągając lepsze efekty i nie tracąc czasu nie niepotrzebne nerwy.

  Dlatego warto przeanalizować predyspozycje swoich pracowników pod tym kątem i zdiagnozować ewentualnie występujący problem. Odpowiednim działaniem i rozwiązaniem będzie organizacja szkolenia w zakresie radzenia sobie ze stresem i zarządzania nim. Na rynku funkcjonują liczne agencje i specjaliści zajmujący się tym tematem, którym można powierzyć profesjonalną organizację takiego kursu.
   
  Świadomy problemu i znający sposoby radzenia sobie z nim zespół zyska lepszą atmosferę i będzie osiągał lepsze efekty pracy. To niezwykle istotne z perspektywy właściciela firmy, dlatego perspektywicznie patrzący w przyszłość i rozumiejący zasady funkcjonowania rynku przedsiębiorcy są świadomi, że inwestycja w szkolenie i doskonalenie kompetencji zasobów ludzkich zawsze się opłaca i zwraca się w p[postaci zaangażowania pracowników, ich przywiązania do firmy oraz zmniejszonej rotacji pracowników, co eliminuje konieczność przeprowadzania częstych rekrutacji i szkolenia nowych osób.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.