Predyspozycje do kierowniczego stanowiska

Za sukcesem firmy stoją pracownicy. Jednak znalezienie odpowiednik wcale jest proste. Posiadanie wykształcenia, czy też wiedzy nie sprawi, że pracownik będzie doskonale i rzetelnie wykonywał swoje obowiązki. Strachem też nie uzyska się efektów.

zdjęcie - Predyspozycje do kierowniczego stanowiska

 

Za sukcesem firmy stoją pracownicy. Jednak znalezienie odpowiednik wcale jest proste. Posiadanie wykształcenia, czy też wiedzy nie sprawi, że pracownik będzie doskonale i rzetelnie wykonywał swoje obowiązki. Strachem też nie uzyska się efektów. Pracodawca musi być swego rodzaju menadżerem, motywatorem, a także nauczycielem. Aby motywować zespół trzeba samemu świecić przykładem.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

W dużej mierze umiejętności przywódcze można wypracować. Dobre zarządzanie zespołem to sztuka dobrego motywowania oraz delegowania zadań. Zdobądź niezbędną wiedzę potrzebną, by zostać EXELLENT MENAGEREM! Zapraszamy na szkolenie z zarządzania zespołem.Mogą Cię również zainteresować: szkolenia po angielsku, szkolenie rozwiązywanie konfliktów w zespole.

Motywacja pełni niezwykle ważną rolę. Każde zadanie, które zlecisz powinno być wykonane w terminie i na najwyższym poziomie. Powinieneś ustalać jasne granice, formułować swoje polecenia jasno i zrozumiale. Na każdym etapie należy monitorować przebieg powierzonych zleceń i w razie wątpliwości co do ich wykonania nanosić poprawki i nakazywać poprawienie. Jednak w sytuacji, gdy pracownik ma problemy z zadaniem nie można wyżywać się, ale odpowiedzieć i rozwiać wszystkie jego wątpliwości.

Ważną cechą jest również zachęta, jak i pochwała. Dobrym pomysłem jest pogratulowanie za doskonale wykonaną pracę. W sytuacji, gdy pracownik zostaje na nadgodziny w pracy, zawsze podziękuj mu za zrozumienie i jednocześnie przysługę, gdyż jak powszechnie wiadomo nadgodziny są dobrą wolą, a nie obowiązkiem.

Nie powinieneś się również spoufalać z podwładnymi, gdyż zbytnie koleżeńskie relację nie są motywujące, podobnie jak krzyk i strach. Za każdy projekt podziękuj całemu zespołowi, co również stanowi swego rodzaju zachętę do dalszej pracy. Niezwykle istotny jest również kontakt wzrokowy podczas każdej rozmowy, gdyż to wyraz szacunku dla drugiego człowieka. Nigdy nie przerywaj, jak ktoś wyraża swoje propozycje, wysłuchaj ich i razie wątpliwości skonsultuj. Możesz też stworzyć swego rodzaju burze mózgów, gdzie każdy będzie mógł zaproponować swój pomysł.
Motywacja nie jest łatwa, ale warto ją stosować zarówno, przez dobre słowo, docenienie, szacunek, a także można zastosować gratyfikację dla najlepszych pracowników, bądź integracyjny wyjazd, albo też imprezę, co pozwoli nabrać siły i chęci do dalszej rzetelnej i sumiennej pracy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.