Przyczyny konfliktów

Konflikty w firmie to zdecydowanie bardzo nieprzyjemna sprawa. Niestety na długi czas dezorganizują one zupełni pracę, powodując wygenerowanie konkretnych strat. Warto zatem dowiedzieć się, jakie mogą być przyczyny konfliktów tak, aby w razie wystąpienia jakiegoś zgrzytu, umieć dość szybko znaleźć i zlikwidować jego przyczynę.

zdjęcie - (the_title())

 

Konflikty w firmie to zdecydowanie bardzo nieprzyjemna sprawa. Niestety na długi czas dezorganizują one zupełni pracę, powodując wygenerowanie konkretnych strat. Warto zatem dowiedzieć się, jakie mogą być przyczyny konfliktów tak, aby w razie wystąpienia jakiegoś zgrzytu, umieć dość szybko znaleźć i zlikwidować jego przyczynę.

Problemy z komunikacją interpersonalną

Przede wszystkim zatem za złe nastroje w firmie odpowiadać mogą problemy z komunikacją interpersonalną czyli na linii zarząd - menedżer - pracownik. Dlaczego tu powstają jakieś problemy? Otóż najczęściej strony wzajemnie zapominają o dostosowaniu poziomu wypowiedzi, tonu głosy i rodzaju słów do swojego rozmówcy. Często jest także winne tutaj złe rozplanowanie pracy.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Umiejętność wyrażania swoich myśli w zrozumiały sposób oraz uważnego słuchania innych to podstawowe kompetencje w miejscu pracy oraz w życiu prywatnym. Twórz pozytywne relacje w swoim miejscu pracy. Zmiana zaczyna się od Ciebie. Dowiedz się jak komunikować się skutecznie.Zobacz:

Problemy z komunikacją grupową

Miedzy sobą pracownicy też nie zawsze się lubią. Czasem nadmierne wyróżnienie któregoś z nich, zatrudnienie osoby spokrewnionej czy inne tego typu sytuacje mogą niestety doprowadzić do powstania bardzo poważnych konsekwencji.

Nieprzyjemna osoba w grupie

Warto jeszcze wspomnieć, że czasem zdarza nam się popełnić ogromy błąd i zatrudniamy w zespole osobę, która zupełnie tam nie pasuje czy to pod względem charakteru, stosowanego języka, stylu życia czy czegokolwiek. Co jest jednak istotne ta osoba może świetnie pracować i być bardzo wydajna i efektywna. Jednak co z tego, jeśli jej zatrudnienie zaowocowało konfliktami w całej grupie i w dodatku obniżeniem jakości jej pracy? Warto wówczas rozważyć skierowanie danej kłopotliwej osoby do nieco innego sektora.

Brak "pielęgniarki" w zespole

Pamiętajmy także, że w każdej grupie każdy pracownik ma nieco inną rolę. W każdym zespole szczególnie istotne są tzw. pielęgniarki, czyli osoby, które w jakiś magiczny sposób potrafią łagodzić wszelkie konflikty i naprawiać kłótnie. Jeśli takiej osoby nie ma, to niestety od razu jest trudniej funkcjonować takiemu zespołowi. Podobnie się dzieje także wtedy, jeśli nie ma przedstawicieli innych ról np. kierownika, outsidera, wizjonera itd.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.