Przygotowanie projektu metodą PMI

Metodyka skutecznego zarządzania projektami opracowywana jest od wielu lat, a mimo to wciąż się zmienia, przez wzgląd na postęp, do jakiego dochodzi we współczesnym świecie. Zapotrzebowanie na nowe rozwiązania technologiczne wymusza na firmach potrzebę podwyższenia swoich umiejętności oraz doskonalenia metod organizacji pracy.

zdjęcie - (the_title())



Metodyka skutecznego zarządzania projektami opracowywana jest od wielu lat, a mimo to wciąż się zmienia, przez wzgląd na postęp, do jakiego dochodzi we współczesnym świecie. Zapotrzebowanie na nowe rozwiązania technologiczne wymusza na firmach potrzebę podwyższenia swoich umiejętności oraz doskonalenia metod organizacji pracy. Właśnie dlatego pojawiają się coraz to ciekawsze i bardziej liberalne sposoby na zarządzanie projektami. Mimo to niesłabnącym zainteresowaniem wciąż cieszą się dawne rozwiązania (o ile kilkunastoletnie metodyki można tak określić). Warto jednak zwrócić uwagę także na agile project management szkolenie bądź szkolenie scrum.

Na czym polega metoda PMI?

Opiera się ona na prostych fundamentach, o których w czasie postępującej automatyzacji procesów można często zapomnieć. Poznać ją można np. podczas project management szkolenia. Projekt PMI jest skierowany do ludzi i to oni będą się większością z nich posługiwać (nawet ci, którzy będą później konstruować maszyny mająca za zadanie składanie maszyn do wyrobu maszyn). Przygotowywany jest przy ograniczonej liczbie zasobów, co też prowadzić do kolejnego punkt, że projekt powinien być starannie zaplanowany, zrealizowany i kontrolowany przez osoby odpowiedzialne za cały projekt. Pozwala to określić trzy najważniejsze obszary, o których nie powinno się zapominać w trakcie realizowania zleceń.

Należy pamiętać, że zarządzanie projektami to obecnie niemal osobna dziedzina wiedzy. Jej interdyscyplinarny charakter sprawia, że nie można jej uznać jedynie za dział zarządzania, w którym uwaga skupiona jest na realizacji projektu przy użyciu dostępnych metod. Projekt należy rozpatrzyć z punktu widzenia czasu, budżetu oraz umiejętności członków zespołu zajmującego się jego realizacją. A także dostępnych technologii wspierających albo ograniczających możliwości kreatywnego rozwiązania zaistniałych problemów. Obecnie tylko w ten sposób można sprostać oczekiwaniom i potrzebom zleceniodawców, którzy sami muszą posiadać narzędzia do utrzymania się na rynku i zapewniania swoim klientom najwyższej jakości produktów.

To kluczowe obszary, na jakie zwraca uwagę metoda PMI i które prowadzą do sukcesu w dziedzinie zarządzania projektem.


ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.