Retencja pracowników

Rozwiązanie problemów z retencją pracowników w firmie nigdy nie jest zadaniem łatwym. Często zdarza się też, że skuteczne rozwiązanie tego problemu generuje mnóstwo dodatkowych kosztów. Jak pokazują liczne, przeprowadzane często anonimowo badania, większość pracowników nie zmienia miejsca pracy z uwagi na pieniądze.

zdjęcie - (the_title())

   

  Rozwiązanie problemów z retencją pracowników w firmie nigdy nie jest zadaniem łatwym. Często zdarza się też, że skuteczne rozwiązanie tego problemu generuje mnóstwo dodatkowych kosztów. Jak pokazują liczne, przeprowadzane często anonimowo badania, większość pracowników nie zmienia miejsca pracy z uwagi na pieniądze. Taka jest przynajmniej oficjalna wersja. Wielu pracowników twierdzi, że porzuciło swoją poprzednią prace właśnie ze względu na niskie zarobki, tym samym przemilczając wiele innych problemów, które w znacznie większym stopniu mogły spowodować chęć zmiany pracodawcy. Specjaliści przyjmują, że istnieje sześć głównych motywatorów, które pozwalają na zapobieganie oraz skuteczną walkę z retencją pracowników. Oto one:

  1. Szczera rozmowa. Dobra, obustronna komunikacja pomiędzy menadżerami a pracownikami pozwala na utrzymanie odpowiedniej atmosfery w pracy. Pod warunkiem oczywiście, że odbywa się ona przy zachowaniu wzajemnego szacunku, a prowadzone dyskusje są konstruktywne.
  2. Ekscytująca praca w której nie brakuje pozytywnych wyzwań. Każdy z pracowników powinien mieć przed sobą jasno postawione cele, które powinien zrealizować. Osiągnięcia powinny być oceniane. Wysoka ocena za wysoką premię? Motywacja niemal idealna.
  3. Ciągłe doskonalenie umiejętności i poszerzanie wiedzy. Pracownicy będą zadowoleni, jeśli będą mogli okresowo uczestniczyć w szkoleniach, dotyczących charakteru ich zawodowej pracy.
  4. Pochwały i nagradzanie za osiąganie wybitnych efektów pracy.
  5. Optymalna kontrola nad pracą pracowników.
  6. Okresowe raportowanie. Na grupę pracowników bardzo motywująco podziałają okresowo przedstawiane im raporty, pokazujące och wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorstwa.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak rozpoznawać potrzeby pracowników i skutecznie ich motywować? Zapraszamy HR i liderów na szkolenia HR. Zobacz też: szkolenie zarządzanie ludźmi, szkolenia managerskie.

  Dla dobra przedsiębiorstwa menadżerowie powinni mieć znaczący wpływ na ustalanie wysokości pensji danego pracownika. Jeśli menadżer może zadecydować o przyznaniu premii czy podwyżki dla pracownika, który na to swoją ciężką pracą zasłużył, zyskuje większe pole do manewru przy przeciwdziałaniu retencji pracowników.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.