Rola menadżera

Częstym błędem wielu kierowników czy menadżerów jest to, że błędnie rozumieją takie pojęcia jak kontrola i ocena. Dla jednych jest to zbyt trudne emocjonalnie i przez to rezygnują z jakichkolwiek działań w tym zakresie.

zdjęcie - (the_title())

   

  Częstym błędem wielu kierowników czy menadżerów jest to, że błędnie rozumieją takie pojęcia jak kontrola i ocena. Dla jednych jest to zbyt trudne emocjonalnie i przez to rezygnują z jakichkolwiek działań w tym zakresie. W tym czasie pozostali popadają w skrajnie odmienny kraniec, w którym kontrolowanie pracy swoich podwładnych jest sensem przewodzenia zespołowi. Oba stanowiska są ogromne szkodliwe dla całości organizacji. Stanowią one zagrożenie nie tylko dla atmosfery w pracy, ale przede wszystkim dla jej sprawnego funkcjonowania. Dlatego też tak ważne jest, by menadżer miał świadomość jak skutecznie kontrolować swoich podwładnych, by przynosiło to oczekiwane przez niego rezultaty.

  Kontroluj, oceniaj, wspieraj.

  Ideą stojącą za tym prawidłowym procesem kontroli pracy podwładnych przez menadżera jest to, by jej efekty przynosiły przede wszystkim poprawę pracy i w dalszej perspektywie lepsze wyniki. Oczywiście właściwe podejście do kontroli pracy jest ogromnie ważne. Trzeba wiedzieć, że może to być bardzo delikatna kwestia i łatwo jest przekroczyć tutaj szereg granic. Niemniej jednak postawienie jasnych zasad w tej kwestii oraz ustanowienie oczywistych kryteria związanych z oceną pracy będzie prowadzić do motywowania pracowników. Tym samym rolą menadżera jest przede wszystkim to, by kontrola nie polegała wyłącznie na sprawdzaniu i szukaniu błędów. Poprawnie przeprowadzona kontrola jest związana przede wszystkim z tym, by zauważone niedociągnięcia oraz ewentualne błędy wyeliminować poprzez naukę pracowników oraz wsparcie ich przez menadżera właśnie. Dlatego obok szkoleń dla pracowników tak ważne są szkolenia dla menedżerów.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Szkolenie zarządzanie zespołem pracowniczym - jak zbudować silny zespół? Wznieś na wyższy poziom swoje umiejętności zarządzania zespołem. Szkolenie przeznaczone dla menagerów i liderów.
  Tematy powiązane z tym szkoleniem: szkolenie online - zarządzanie zespołem, szkolenia menedżerskie. inne szkolenia online

  Wymagaj i doceniaj.

  Oczywistym jest fakt, że w toku kontroli pojawiają się informacje dotyczące zarówno efektów pracy zespołu, jak i mogące mieć miejsca braki zaangażowania samych pracowników. Dlatego też bardzo ważne jest, by stawiać przed podwładnymi jasne wymagania i sprawiedliwie ich przestrzegać. Na pierwszym etapie ujawnienia niedociągnięć nie ma potrzeby reagowania w sposób drastyczny. Dopóki możliwe jest ujęcie błędów w nauce, szkoleniach warto jest wykorzystać pracownika i sprawdzać go, na późniejszych etapach.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.