Role menedżera

Zawód menedżera wcale nie jest taki prostu, jak się powszechnie wydaje. Owszem – zazwyczaj na tym stanowisku pensja jest całkiem dobra, jednak większy jest także poziom odpowiedzialności. Co więcej – każdy menedżer musi nauczyć się wielu umiejętności i rozwinąć w sobie pewne cechy. 

zdjęcie - (the_title())

   

  Zawód menedżera wcale nie jest taki prostu, jak się powszechnie wydaje. Owszem - zazwyczaj na tym stanowisku pensja jest całkiem dobra, jednak większy jest także poziom odpowiedzialności. Co więcej - każdy menedżer musi nauczyć się wielu umiejętności i rozwinąć w sobie pewne cechy. Musi on także mieć świadomość, że pełni on różne role, gdyż zazwyczaj jest gdzieś pomiędzy zarządem a pracownikami... A zatem - jakie to będą role, które pełni każdy menedżer?

  1. Nadzorca zespołu

  Przede wszystkim taka osoba kieruje pracą całego zespołu i de facto za efekt tej pracy oraz za pracowników jest odpowiedzialna. W związku z tym każdy menedżer musi wykształcić w sobie takie cechy i umiejętności jak: pewność siebie, decyzyjność, umiejętność rozmowy z ludźmi, negocjacji. Co szczególnie istotne menedżer musi tak się zachowywać, aby pracownicy go szanowali i respektowali, jednak z drugiej strony nie może się wywyższać. Co więcej - powinien umieć dostosowywać ton wypowiedzi i wypowiadane słowa do rozmówcy. Oczywiście powinien także posiadać odpowiednią wiedzę..

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  W dużej mierze umiejętności przywódcze można wypracować. Dobre zarządzanie zespołem to sztuka dobrego motywowania oraz delegowania zadań. Zdobądź niezbędną wiedzę potrzebną, by zostać EXELLENT MENAGEREM! Zapraszamy na szkolenie z zarządzania zespołem.Mogą Cię również zainteresować: szkolenia po angielsku, szkolenie rozwiązywanie konfliktów w zespole.

  2. Przedstawiciel zespołu

  Warto jednak zaznaczyć, że taki menedżer jest także swego rodzaju przedstawicielem zespołu. Jakie konsekwencje to ze sobą niesie? Otóż przede wszystkim, jeśli praca zostanie wykonana nie tak, jak powinna, wina spadnie nie tylko na danego pracownika, lecz także na kierownika zespołu. Ponadto kierownik zobowiązany jest znać swoich ludzi, wiedzieć, czego oczekują, kto jak pracuje itd...

  3. Łącznik pomiędzy zarządem a pracownikami

  Należy jeszcze zaznaczyć, że to menedżer jest osobą pośredniczącą w przekazie informacji pomiędzy zarządem a pracownikami. Co to oznacza? Otóż musi on być świadomy tego, że to jemu jest powierzane pewne zadanie i to on ma tak rozdzielić pracę miedzy pracowników, aby wszystko zostało wykonane. Ponadto musi on umieć przekazywać zarządowi informacje o pracownikach - zarówno te dobre, jak i złe oraz musi umieć przekazać ich skargi, zażalenia. Podsumowując każdy kierownik musi być dobrym mediatorem i adwokatem.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.