Rozwiązywanie konfliktów w zespole szkolenie

Co zaburza pracę w absolutnie każdej firmie? Przede wszystkim jest to konflikt. Bardzo istotne w tym momencie jest to, aby podkreślić, że nie warto się łudzić, że konflikt dotyczy tylko i wyłącznie małej grupy osób – niestety bowiem konflikt, nawet niewielki może się odbić negatywnie praktycznie na całej firmie.

zdjęcie - (the_title())

 

Co zaburza pracę w absolutnie każdej firmie? Przede wszystkim jest to konflikt. Bardzo istotne w tym momencie jest to, aby podkreślić, że nie warto się łudzić, że konflikt dotyczy tylko i wyłącznie małej grupy osób - niestety bowiem konflikt, nawet niewielki może się odbić negatywnie praktycznie na całej firmie. Nierozwiązane konflikty mogą nawet prowadzić do takiej zjawisk, jak mobbing, co jest już bardzo poważną sprawą.

Jak rozwiązywać konflikty w firmie?

W jaki jednak sposób możemy rozwiązać konflikty w firmie? Przede wszystkim warto tu podkreślić, że nie wystarczy po prostu pójść do danych osób i poprosić je, aby przestały się łaskawie kłócić. Takie postępowanie nie tylko nic nie da, a jeszcze może wszystko zaognić. Co zatem możemy uczynić?

Szkolenie z rozwiązywania konfliktów

Przede wszystkim należy zarówno siebie, jak i swoich pracowników przeszkolić w zakresie rozwiązywania konfliktów. Dzisiaj na rynku pojawia się bardzo wiele firm, które oferują właśnie tego typu szkolenia i kursy. Na nich dowiemy się, jak zapobiegać konfliktom, jak na reagować, jeśli dotyczą nas, a jak - jeśli współpracowników, szefów itd. Często takie szkolenia mają także na celu poznanie siebie i wzajemne pracowników tak, aby wiedzieli oni, jak się komunikować miedzy sobą, aby przez zupełny przypadek i nieuwagę nie dopuścić do konfliktu.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Poznaj nasze szkolenia interpersonalne. Dowiedz się jak zwiększyć swoją efektywność osobistą, jak być wielozadaniowym, jak komunikować się z innymi w firmie, jak zarządzać sobą efektywnie.

Zapraszamy.Jak znaleźć dobre szkolenie?

Pamiętajmy jednakże, że liczą się jedynie szkolenia, które rzeczywiście prowadzone są przez kompetentne firmy. W innym przypadku tylko zupełnie niepotrzebnie wydamy wcale nie takie małe pieniądze. Skąd jednak mamy w zasadzie wiedzieć, że dana firma jest dobra? Otóż na pewno warto poprosić jej przedstawiciela o rekomendacje i referencje. Sprawdźmy także, jakie wykształcenie i doświadczenie mają osoby prowadzące szkolenie - jaką uczelnię skończyły, jakie kursy itd. Warto także sprawdzić opinie o danej firmie w Internecie. To co sądzą inni użytkownicy kursów może być dla nas naprawdę dobrą wskazówką, czy w szkolenie w danej firmie warto inwestować.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.