Skuteczne kierowanie naszym zespołem

Wiele młodych menadżerów zastanawia się co tak naprawdę sprawia, że zadania które powierzają swoim pracowników są przez nich wykonywane sprawnie i prawidłowo. Angażują się oni w firmę, s sprawiedliwi i i przede wszystkim odpowiedzialni. Istnieje kilka zasad, których zastosowanie w firmie polepszy pracę całego zespołu.

   
  Wiele młodych menadżerów zastanawia się co tak naprawdę sprawia, że zadania które powierzają swoim pracowników są przez nich wykonywane sprawnie i prawidłowo. Angażują się oni w firmę, s sprawiedliwi i i przede wszystkim odpowiedzialni. Istnieje kilka zasad, których zastosowanie w firmie polepszy pracę całego zespołu.

  Ludzie są najważniejsi

  Osią firmy są ludzie. Dobry menedżer powinien uczynić ich osią swojej firmy - muszą czuć się w pracy, jak u siebie. Wcale nie muszą dostosowywać się do ustalonych z góry wizji. Dobrym pomysłem jest przedyskutowanie pomysłu razem z całym zespołem, poproszenie o opinie i ewentualne uwagi.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak delegować i motywować zespół? Jak skutecznie zarządzać projektami? Jak zostać sprawnym liderem w firmie? Jak budować zaangażowanie w zespole? Sprawdź nasze szkolenia menadżerskie np: szkolenie zarządzanie zespołem, szkolenie project manager. Sprawdź je.

  Firmę należy dostosować pod oczekiwania całego zespołu, ich potrzeb jak i możliwości. Muszą posiadać odpowiednie warunki, aby realizować wszystkie sprawy firmy. Menedżer powinien ich słuchać i pozwolić przy tym realizować im swoje własne pomysły. Jeśli nasi pracownicy zaangażują się, dostrzeżemy w naszej firmie pozytywne zmiany.

  Uczciwość i szacunek

  Pracownikom powinniśmy okazywać stosunek, a wobec głoszonych zasad wykazywać uczciwość. Menedżer jest dla swoich pracowników przykładem, z którego czerpią inspiracje i wzorce. Spójność w głoszonych zasadach idealnie to odzwierciedla, a pracownikom udowodni, że w firmie panuje dyscyplina i odpowiedzialność. Ponadto, wykonywaną przez nich pracę musimy poddawać ocenie - kontrolując wykonywane przez pracowników zadania pokazujemy, że jesteśmy zainteresowani ich osobą jak i jakością wykonywanej pracy. Poczują oni, że to, co wykonują jest ważne. Wsparcie menedżera jest bardzo ważne i bez niego nie można mówić o jakimkolwiek poczuciu bezpieczeństwa w pracy.

  Rozwijaj się

  Doskonalenie swoich umiejętności to najlepszy przykład dla naszych pracowników. Firma jak i pracujący w niej ludzie będą funkcjonować jeszcze lepiej widząc, że nie spoczywamy na laurach i pragniemy od siebie jak i firmy czegoś więcej. Szkolenia, coaching, konferencje - wszystko to sprawi, że firma nabierze rozpędu, a pracownicy będą zdobywali wartościową wiedzę w branży.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.