Skuteczne techniki negocjacyjne w biznesie

Tak to już jest, że aby biznesowe negocjacje odniosły oczekiwany sukces konieczna staje się znajomość wszystkich technik negocjacyjnych i umiejętne dopasowanie ich do danej sytuacji.

Gamma - Skuteczne techniki negocjacyjne w biznesie

   

  Sprawni i bardzo doświadczeni negocjatorzy umiejętnie potrafią łączyć ze sobą wiele technik, będąc tym samym bardzo skutecznymi. Największą popularnością i uznaniem cieszą się następujące techniki negocjacji w biznesie, które szczególnie kiedy są łączone ze sobą przynoszą oczekiwane korzyści.

  1. Sztuka ustępowania - umiejętne ustępowanie przeciwnikowi w pewnych sytuacjach to cecha pożądana u każdego negocjatora. Pomimo ustępstw w takim wypadku i tak negocjator osiąga założony przez siebie cel.

  2. Mierz wysoko - polega na przedstawianiu czasem absurdalnie wysokich wymagań tylko po to, by po negocjacjach osiągnąć zamierzony cel

  3. Nie zgadzaj się na pierwszą propozycję jaką otrzymasz.

  4. ''Dobry-zły facet'' stwarza pozory sytuacji konfliktowej tak, aby ten ''dobry facet'' uzyskał akceptację swojej oferty.

  5. Technika sytuacji hipotetycznej '' co by było gdyby''.

  6. Technika ograniczonych kompetencji mówi o tym, że bardzo często sukces można osiągnąć wmawiając drugiej stronie, że ma się dość ograniczone kompetencje w zakresie podejmowania niektórych decyzji.

  7. Technika polegająca na umiejętnym wykorzystywaniu czasu zawiera mnóstwo czynności związanych z odpowiednim i skutecznym wykorzystywaniem czasu. W tym przypadku stosowane są takie zabiegi negocjacyjne jak: szczegółowa analiza każdego najdrobniejszego elementu, oczekiwanie na pozostałe instrukcje, pełne tłumaczenie wszystkich tekstów, żądanie ewentualnej zmiany miejsca prowadzonych negocjacji, wcześniejsze zakończenie negocjacji ( możliwe jest nawet bez podania jakiegokolwiek powodu), odwoływanie spotkań pomiędzy stronami.

  8. Technika wskazania ewentualnych konsekwencji polega na wskazaniu jeden ze stron, ewentualnych konsekwencji jakie niesie ze sobą osiągnięcie w pełni zakładanego przez negocjację celu.

  9. Technika wskazania przeciwnego przykładu.
  Jak zostać hunterem sprzedaży? Jak szybko wyjść z mentalnego zniechęcenia i skutecznie budować napęd sprzedażowy? Jak profesjonalnie obsługiwać klienta? Jak poprawić umiejętności negocjacyjne?

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.