Sprzedaż bezpośrednia

Jak przekonać konsumentów do zakupu określonego produktu lub usługi?

11 września 2017
zdjęcie - Sprzedaż bezpośrednia

Skuteczność w sprzedaży bezpośredniej jest umiejętnością bardzo przydatną i wysoko cenioną przez wielu pracodawców - aby ją zdobyć, wiele osób wybiera się na specjalne szkolenia sprzedażowe, na których można zdobyć tego typu, niezbędną wiedzę.

Czy sprzedaż bezpośrednia kojarzy się konsumentom dobrze? Na ogół... nie. Kupujący kojarzą sprzedaż bezpośrednią z sytuacją, w której nachalny sprzedawca usiłuje klientowi wcisnąć kiepskiej jakości, nikomu do niczego niepotrzebny produkt w wysokiej cenie. Choć jeszcze jakiś czas temu takie sytuacje faktycznie zdarzały się dość często, dziś pojęcie o sprzedaży bezpośredniej powoli, lecz nieuchronnie ulega zmianie. Ci, którzy chcą w efektywny sposób prowadzić sprzedaż bezpośrednią, muszą nie tylko posiadać odpowiednią wiedzę, ale także umieć wykorzystać ją w praktyce.

Przede wszystkim - sprzedawca musi być przekonany, że produkt lub usługa, którą sprzedaje, faktycznie jest najwyższej jakości, doskonała i warto w nią zainwestować (lub też powinien przynajmniej sprawiać wrażenie tego, że taka jest jego opinia). Osoba, która sprzedaje coś, co sama uważa za kiepskie, nie jest przecież zbytnio wiarygodna. Entuzjazm sprzedawcy często udziela się kupującym. I odwrotnie - jeśli sprzedawca jest znudzony i zniechęcony, klient prawdopodobnie nie kupi nic.

Dobry sprzedawca bezpośredni powinien również wiedzieć, w jaki sposób radzić sobie z obiekcjami klientów. Wbrew pozorom - nie wolno ich zbywać ani ignorować! Na wszystkie wątpliwości należy udzielać wyczerpującej odpowiedzi - takiej, która nie pozostawi najmniejszych obiekcji co do tego, iż wątpliwości te są zupełnie nieuzasadnione. Sprzedawca powinien także umieć nakłonić klienta do złożenia zamówienia. Powinien robić to skutecznie, ale jednocześnie nienachalnie - klient nie może czuć się do czegokolwiek zmuszany, ponieważ prawdopodobnie zrezygnuje wtedy z jakichkolwiek zakupów.

 

Jak dobrać technikę sprzedaży do klienta? Jak finalizować sprzedaż? Jak zbudować skuteczny zespół sprzedażowy? Zobacz nasze szkolenia ze sprzedaży. Zapoznaj się z: szkolenia z negocjacji, szkolenia z obsługi klienta. Firma szkoleniowa Gamma.

 

Zrozumienie potrzeb klienta jest kluczem do sukcesu. Trudno jest się tego nauczyć - przychodzi to wraz z doświadczeniem. Dobry sprzedawca wie, jakie pytanie zadać klientowi, lub o jakich zaletach danego produktu opowiedzieć, aby zachęcić klienta do zakupu. Zadowoleni klienci często wracają - warto o tym pamiętać i nie dawać im powodów do niezadowolenia.

ZOBACZ NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 listopada 2017
Zaufanie: nawet najlepszy proces sprzedaży sam niczego nie sprzeda  Zdobycie miana zaufanego doradcy jest rzadko osiągane.Dlaczego? Wielu sprzedawców uważa, że sami mogą zdecydować, czy są zaufanymi doradcami, ale w rzeczywistości to klienci o tym decydują, czy sprzedawca jest godny zaufania. Zachowania klientów i badania nad przegranymi kontraktami wskazują, że większość klientów nie ufa sprzedawcom lub nie widzi w nich godnych...
28 sierpnia 2018
Model Sprzedaży Challenger Sales – Sprzedaż Prowokatywna Wstęp Modele i podejścia do sprzedaży pojawiają się i znikają. To, co kilka lat temu było najgorętszym i najczęściej stosowanym podejściem do sprzedaży, jest obecnie uważane za staroświeckie. Ta „krótka żywotność” jest spowodowana trendami branżowymi, wpływami zewnętrznymi i ogólną gospodarką. W książce The Challenger Sale autorzy Matthew Dixon i Brent Adamson przedstawiają model,...
13 listopada 2018
  21 technik sprzedaży opartych na dowodach   Techniki sprzedaży - wstęp Co sprawia, że niektórzy sprzedawcy są lepsi od innych? Posiadanie odpowiednich umiejętności i doświadczenia z pewnością jest ważne, ale bycie najlepszym sprzedawcą w firmie zależy również od czegoś więcej. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat zostało przeprowadzonych wiele badań naukowych dotyczących tego, w jaki sposób ludzki mózg dokonuje wyborów...
25 czerwca 2019
Storytelling sztuka opowiadania historii w celu zaangażowania odbiorcy, publiczności i budowania więzi z klientem. Narrator przekazuje informację, wiadomości i wiedzę w zabawny i ciekawy sposób. Jego narzędziami są techniki werbalne oraz niewerbalne. Storytelling to relacja ze zdarzenia. Historia może być autentyczna lub fikcyjna, ale dobra historia zawsze zawiera element prawdy, nawet jeśli jest fikcją. Przekaz, który niesie, musi być prawdziwy...
8 stycznia 2020
  Style negocjacji według Willema Mastenbroeka Definicja Negocjacje są procesem, w którym biorą udział co najmniej dwie strony. Stanowiska stron są rozbieżne i stanowią przeszkodę w realizacji indywidualnych interesów. Negocjacje mają na celu uzgodnienie stanowisk. Negocjacje – codzienny element życia Negocjacje istnieją od zawsze. Tam, gdzie jest dwoje ludzi, tam zazwyczaj pojawia się konflikt lub przynajmniej różnica stanowisk. Pragnąc wypracować...

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

27 kwietnia 2022
Znajomość własnej kultury i kultur, z którymi podejmowana jest komunikacja na jakimkolwiek poziomie owocuje wytworzeniem się świadomości kulturowej, czyli umiejętności rozpoznania i zrozumienia wpływu kultury na ludzkie zachowania i idee oraz wpływu własnej kultury na postrzeganie świata, proces oceniania i podejmowania decyzji. Aby dojść do etapu efektywnej komunikacji międzykulturowej niezbędna jest inwestycja czasu, energii i starań w wykluczenie uprzedzeń i...
8 stycznia 2020
Willem Mastenbroek wyróżnił cztery style prowadzenia negocjacji. Każdy ma swoje plusy i minusy.
15 kwietnia 2019
Perswazja to społeczny wpływ na przekonania, postawy, intencje, motywacje i zachowania. Jest to forma manipulacji oparta na zaangażowaniu, która może zmienić nasze myśli i zachowania. Zasady perswazji posługują się słowami mającymi wpłynąć na innych ludzi i osiągnąć pożądane zmiany.
4 grudnia 2018
Storytelling sztuka opowiadania historii w celu zaangażowania publiczności i budowania więzi z klientem. Narrator przekazuje wiadomość, informacje i wiedzę w zabawny, ciekawy sposób. Jego narzędziami są techniki werbalne i niewerbalne.
13 listopada 2018
W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat zostało przeprowadzonych wiele badań naukowych dotyczących tego, w jaki sposób ludzki mózg dokonuje wyborów i jakie czynniki mogą wpływać na to, co mówimy i robimy, w tym także – co kupujemy. Co najlepsze, ta wiedza naukowa jest łatwo dostępna i może pomóc ci w zostaniu świetnym sprzedawcą.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.