Szef na medal

We współczesnym przedsiębiorstwie, niezależnie od tego czy jest to mikroprzedsiębiorstwo, czy potężna korporacja, najważniejszą rolę odgrywa zarządzanie. To dzięki niemu możliwe jest opanowanie wszystkich terminów, napływających zamówień, realizowanie zleceń, wypłacanie pensji na czas czy też koordynowanie pracy oddziałów usytuowanych w różnych miejscach kraju i świata.

Gamma - Szef na medal

   

  We współczesnym przedsiębiorstwie, niezależnie od tego czy jest to mikroprzedsiębiorstwo, czy potężna korporacja, najważniejszą rolę odgrywa zarządzanie. To dzięki niemu możliwe jest opanowanie wszystkich terminów, napływających zamówień, realizowanie zleceń, wypłacanie pensji na czas czy też koordynowanie pracy oddziałów usytuowanych w różnych miejscach kraju i świata. Biegłość w dziedzinie managmentu to podstawowe kryterium, na jakie zwracają uwagę specjaliści od HR, poszukując osób na stanowiska liderów zespołów, kierowników i prezesów.

  Z sercem czy z głową

  Powstaje jednak pytanie, kto najlepiej nadaje się na osobę odpowiedzialną za kierowanie zespołem, działem czy oddziałem firmy. Na ile dobre szkolenia z zarządzania są w stanie nauczyć bycia świetnym managerem, a na ile liczy się osobowość kandydata i jego doświadczenie wyniesione z dotychczasowej kariery.

  Z jednej strony liczy się empatia, zaangażowanie i ludzkie podejście do sprawy. Każdy popełnia błędy, zwłaszcza, kiedy mierzy się z wyzwaniem po raz pierwszy. Dlatego też kierownik powinien rozumieć potrzebę czasu – każdy posiada własne tempo, a rezultaty często nie są widoczne natychmiast.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Szkolenie zarządzanie zespołem pracowniczym - jak zbudować silny zespół? Wznieś na wyższy poziom swoje umiejętności zarządzania zespołem. Szkolenie przeznaczone dla menagerów i liderów.
  Tematy powiązane z tym szkoleniem: szkolenie online - zarządzanie zespołem, szkolenia menedżerskie. inne szkolenia online

  Jest jednak druga strona – aby zrealizować kilka projektów jednocześnie, wycenić szanse oraz ryzyko im towarzyszące, jednocześnie mieszcząc się w wyznaczonym budżecie, konieczny jest chłodny osąd i zdolność do stawiania wysokich wymagań. Niekiedy przewyższają one możliwości niektórych członków grupy. Nie powinno to jednak zrażać kierownika, ponieważ w takiej sytuacji w grę wchodzi praca zespołowa.

  Czy kursy są skuteczne?

  Większość z nich przygotowana jest tak, żeby nauczyć kluczowych umiejętności i zwrócić uwagę na istotne kwestie związane z dalszą pracą na tym stanowisku. Jednocześnie nie są pokrywane wszystkie możliwe wyzwania, z jakimi przyjdzie się zmierzyć przeszłemu managerowi. Budują one jednak poczucie pewności siebie, które znacznie ułatwia rozwiązywanie poważnych problemów i pracę pod presją.

  Wraz z wrodzonymi zdolnościami wyposażają one kandydata w pakiet zdolności niezbędny do bycia dobrym liderem, który potrafi zarządzać swoimi ludźmi.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.