Szkolenia managerskie Poznań

Przyjęło się myślenie, że najwięcej możliwości rozwoju zawodowego oferuje Warszawa. Nie da się ukryć, że stwierdzenie to jest prawdziwe jeżeli chodzi o osoby chcące piąć się po szczeblach kariery w jednostkach centralnych sfery budżetowej.

zdjęcie - (the_title())


Szkolenia managerskie Poznań

Przyjęło się myślenie, że najwięcej możliwości rozwoju zawodowego oferuje Warszawa. Nie da się ukryć, że stwierdzenie to jest prawdziwe jeżeli chodzi o osoby chcące piąć się po szczeblach kariery w jednostkach centralnych sfery budżetowej.

Obiecywana decentralizacja nadal pozostaje tylko zapisem w programie wyborczym, nie ma także nawet projektów przepisów prawa mających ją przeprowadzić. Trochę inaczej wygląda sytuacja z biznesem (szeroko pojętym).

Już bowiem od pewnego czasu widać, że centrale dużych firm, zwłaszcza tych, które nie dostarczają swoich usług, czy produktów budżetówce na swoje siedziby wybierają inne duże ośrodki miejskie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Sprawdź naszą ofertę. Najpopularniejsze szkolenia sprzedażowe online: Zobacz również nasze szkolenia po angielsku

Wynika to z kilku powodów. Najważniejszymi wydają się mniejsze koszty pracownicze (pensje są przeważnie niższe niż na analogicznych stanowiskach w Warszawie), mniejsze koszty wynajmu/utrzymania powierzchni biurowej, dodatkowe zachęty od samorządów itp.

Kolejnym argumentem za siedzibą w mniejszym mieście może też być nieco mniejsza rotacja pracowników, bo i dostępność wolnych etatów jest bardziej ograniczona niż w Warszawie. Mimo tego nie należy jednak lekceważyć roli jaką do odegrania w każdej firmie mają managerowie.

Nie od dziś wiadomo, że za znaczną część wypowiedzeń umów o pracę przez pracownika odpowiedzialni są właśnie ich bezpośredni przełożeni – to jak ich traktują, jak nimi zarządzają, itp.

Manager z nieodpowiednimi kompetencjami, czy kwalifikacjami może pracodawcy utrudnić życie – bo choć z jednej strony ludzie rzadziej rezygnują z pracy, to znaleźć dobrego specjalistę też jest trudno.

Jak jednak sprawić, by manager nabył odpowiednie kompetencje i kwalifikacje?

Można próbować pracować z nim jak mistrz z czeladnikiem (co sprawdzi się tylko w małych firmach), można też wysłać go na odpowiednio dobrane (według potrzeb) szkolenia managerskie Poznań, Kraków, Katowice – nie ma to dużego znaczenia. Firmy oferują szkolenia zarówno w większych miastach jak i wyjazdowe.

Najistotniejszym tutaj wydaje się właściwe dobranie treści do potrzeb.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.