Szkolenia managerskie Poznań

Przyjęło się myślenie, że najwięcej możliwości rozwoju zawodowego oferuje Warszawa. Nie da się ukryć, że stwierdzenie to jest prawdziwe jeżeli chodzi o osoby chcące piąć się po szczeblach kariery w jednostkach centralnych sfery budżetowej.

21 stycznia 2019
zdjęcie - Szkolenia managerskie Poznań

Szkolenia managerskie Poznań

Przyjęło się myślenie, że najwięcej możliwości rozwoju zawodowego oferuje Warszawa. Nie da się ukryć, że stwierdzenie to jest prawdziwe jeżeli chodzi o osoby chcące piąć się po szczeblach kariery w jednostkach centralnych sfery budżetowej.

Obiecywana decentralizacja nadal pozostaje tylko zapisem w programie wyborczym, nie ma także nawet projektów przepisów prawa mających ją przeprowadzić. Trochę inaczej wygląda sytuacja z biznesem (szeroko pojętym).

Już bowiem od pewnego czasu widać, że centrale dużych firm, zwłaszcza tych, które nie dostarczają swoich usług, czy produktów budżetówce na swoje siedziby wybierają inne duże ośrodki miejskie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Sprawdź naszą ofertę. Najpopularniejsze szkolenia sprzedażowe online:

Wynika to z kilku powodów. Najważniejszymi wydają się mniejsze koszty pracownicze (pensje są przeważnie niższe niż na analogicznych stanowiskach w Warszawie), mniejsze koszty wynajmu/utrzymania powierzchni biurowej, dodatkowe zachęty od samorządów itp.

Kolejnym argumentem za siedzibą w mniejszym mieście może też być nieco mniejsza rotacja pracowników, bo i dostępność wolnych etatów jest bardziej ograniczona niż w Warszawie. Mimo tego nie należy jednak lekceważyć roli jaką do odegrania w każdej firmie mają managerowie.

Nie od dziś wiadomo, że za znaczną część wypowiedzeń umów o pracę przez pracownika odpowiedzialni są właśnie ich bezpośredni przełożeni – to jak ich traktują, jak nimi zarządzają, itp.

Manager z nieodpowiednimi kompetencjami, czy kwalifikacjami może pracodawcy utrudnić życie – bo choć z jednej strony ludzie rzadziej rezygnują z pracy, to znaleźć dobrego specjalistę też jest trudno.

Jak jednak sprawić, by manager nabył odpowiednie kompetencje i kwalifikacje?

Można próbować pracować z nim jak mistrz z czeladnikiem (co sprawdzi się tylko w małych firmach), można też wysłać go na odpowiednio dobrane (według potrzeb) szkolenia managerskie Poznań, Kraków, Katowice – nie ma to dużego znaczenia. Firmy oferują szkolenia zarówno w większych miastach jak i wyjazdowe.

Najistotniejszym tutaj wydaje się właściwe dobranie treści do potrzeb.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.