Szkolenia sprzedażowe

Szkolenia dla sprzedawców organizowane są w większości dużych miast w Polsce. Rozwijają teorię, że zysk sklepu zależy także od zaangażowania pracowników. Sprzedawcy mają okazję na rozwinięcie swoich dotychczasowych umiejętności.

zdjęcie - (the_title())

   

  Szkolenia dla sprzedawców organizowane są w większości dużych miast w Polsce. Rozwijają teorię, że zysk sklepu zależy także od zaangażowania pracowników. Sprzedawcy mają okazję na rozwinięcie swoich dotychczasowych umiejętności.

  Kompleksowe szkolenie powinno zawierać liczne punkty.

  Po pierwsze, najważniejsze jest pierwsze wrażenie po wejściu klienta do sklepu. Szkolenie pozwoli na odkrycie co zwraca uwagę w pierwszej kolejności, jakie powinno być zachowanie.

  Warto mieć podzielną uwagę i obserwować poszczególnych klientów.

  Nie warto od razu "napadać" na klienta od samego wejścia, to z pewnością nie jest skuteczne. Najważniejsze jest wybadanie potrzeb klientów.

  Podczas szkolenia sprzedawcy zapoznają się z podstawowymi technikami sprzedaży, zadawania odpowiednich pytań (przygotowywane są zestawy pytań uniwersalnych), odpowiadanie na potrzeby klientów, zaangażowanie w rozmowę. Do sprzedawcy należy zaprezentowanie towaru. Szkolenia powinny podejmować także tę tematykę.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jakie są kluczowe techniki dla każdego etapu procesu sprzedaży? Jak wpływać na proces negocjacji? Jak działać w sposób taki, by konsumenci i klienci utożsamili się z produktem? ak zachować się w ostatniej fazie sprzedaży? Sprawdź nasze szkolenia:

  Ważne są umiejętności psychologiczne, dostosowanie poziomu rozmowy do poszczególnych typów klientów, także tych niemiłych.

  Kolejnym punktem powinno być panowanie nad emocjami, radzenie sobie z negatywnymi emocjami klientów, rozładowywanie sytuacji powodujących napięcie, np. podczas reklamacji towaru.

  Ważne są także techniki nowoczesnego merchandisingu czyli ekspozycji towaru w sklepie.

  Znaczenie ma nie tylko odpowiednie umieszczenie poszczególnych produktów, ale także muzyka w sklepie, zapach, uporządkowanie, podkreślenie przedmiotów o większej jakości i wyższej cenie, a umiejętne umieszczenie przedmiotów o niższej cenie i niższej jakości.

  Szkolenia zawierają także elementy stricte techniczne - obsługa kasy fiskalnej, obsługa portalu płatniczego, poszczególnych programów komputerowych.

  Szkolenia te łamią przekonanie, że sprzedaż jest łatwa i nie wymaga szczególnych umiejętności.

  Ich programy są dowodem, że w każdej branży ważny jest rozwój osobisty i zawsze istnieje coś czego jeszcze nie wiemy. Nawet dla wieloletnich sprzedawców wiele tematów może być nowością.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.