Szkolenia z komunikacji i ich program

Komunikacja między ludźmi jest niezwykle istotna, zwłaszcza gdy mowa o komunikacji w pracy. Niestety nie każdy jest w stanie odpowiednio porozumiewać się ze współpracownikami, co może prowadzić nie tylko do powstawania konfliktów, ale przede wszystkim utrudniać wykonywanie codziennych obowiązków. Dlatego też warto zwiększać swoje umiejętności w tej dziedzinie, sięgając na przykład po szkolenia z komunikacji interpersonalnej.
 
Komunikacja między ludźmi jest niezwykle istotna, zwłaszcza gdy mowa o komunikacji w pracy. Niestety nie każdy jest w stanie odpowiednio porozumiewać się ze współpracownikami, co może prowadzić nie tylko do powstawania konfliktów, ale przede wszystkim utrudniać wykonywanie codziennych obowiązków. Dlatego też warto zwiększać swoje umiejętności w tej dziedzinie, sięgając na przykład po szkolenia z komunikacji interpersonalnej.
 
Szkolenie z komunikacji zazwyczaj największy nacisk kładzie przede wszystkim na sferę zawodową. To właśnie dobre porozumienie jest podstawą zawierania umów i tym samym skutecznego rozwoju firmy. Osoby na stanowiskach decyzyjnych, które odpowiedzialne są za podpisywanie tego typu umów powinny doskonalić swoje umiejętności. Ponadto dobrze jest, jeżeli korzystają z nich osoby na stanowiskach kierowniczych, zarządzające zespołami ludzi.

W trakcie tego typu szkoleń wiele uwagi przywiązuje się do tego, aby zobrazować uczestnikom problemy wynikające z braku odpowiedniej komunikacji. Często mają one podłoże psychologiczne, poznanie przyczyn leżących u podstaw braku komunikacji ma istotne znaczenie dla wyszukania odpowiedniego sposobu komunikacji.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Podstawą efektywnej pracy zespołu jest skuteczna komunikacja. Poznaj zasady i narzędzia ułatwiające komunikację. Odważniej i efektywniej buduj relacje biznesowe. Zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniach: komunikacja w biznesie szkolenie, szkolenie z asertywności, szkolenie - motywacja.

Program szkoleń z zakresu komunikacji obejmuje wiele zagadnień, podzielonych na główne grupy. Na początek uczestnicy poznają najczęściej spotykane problemy z komunikacją, omawiane są ich przyczyny co umożliwia wyszukanie rozwiązania. Kolejnym krokiem jest poznanie zasad właściwej komunikacji w zależności od sytuacji. Innego rodzaju komunikację bowiem stosuje się w przypadku rozmów z pracownikami, a całkiem inną gdy mowa o kontaktach biznesowych pomiędzy partnerami.
 
Niezbędne jest także doskonalenie umiejętności, dlatego też niemalże wszystkie szkolenia z zakresu komunikacji zawierają część praktyczną, podczas której kursanci doskonalą umiejętności w praktyce. Uczestnictwo w takich szkoleniach jest korzystne nie tylko dla poszczególnych osób, ale także dla całej firmy. Mniejsza ilość konfliktów, mniej stresu wśród pracowników - to wszystko przekłada się na lepszą pracę całej firmy i tym samym o wiele lepsze wyniki.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.