Szkolenia z komunikacji interpersonalnej – czy warto w nie inwestować?

Dawniej w firmach liczyły się przede wszystkim zyski. Chodziło o to, aby zatrudnić jak najwięcej taniej siły roboczej i za jej pomocą generować zyski. Niemniej jednak dość szybko odkryto także, że taka strategia wcale najlepszym pomysłem to nie jest. Dlaczego? Otóż otrzymujemy w ten sposób bardzo niską jakość usług i produktów. Dzisiaj natomiast jakość jest w cenie, dlatego też warto zainteresować się naszymi pracownikami…


Dawniej w firmach liczyły się przede wszystkim zyski. Chodziło o to, aby zatrudnić jak najwięcej taniej siły roboczej i za jej pomocą generować zyski. Niemniej jednak dość szybko odkryto także, że taka strategia wcale najlepszym pomysłem to nie jest. Dlaczego?

Otóż otrzymujemy w ten sposób bardzo niską jakość usług i produktów. Dzisiaj natomiast jakość jest w cenie, dlatego też warto zainteresować się naszymi pracownikami...

Konstruktywna praca w firmie

Obecnie uznaje się, że kluczem do sukcesu jest sprawna, konstruktywna praca w firmie. Na czym ona polega? Otóż przede wszystkim chodzi o to, aby każdy wykonywał pracę do której naprawdę się nadaje, aby maksymalnie wykorzystać talenty i możliwości zespołu oraz aby komunikacja pomiędzy poszczególnymi osobami przebiegała sprawnie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy do udziału w szkoleniu z komunikacji. Dzięki temu szkoleniu rozwiniesz m.in.: umiejętność wyrażania swoich myśli w sposób prosty i precyzyjny, umiejętność aktywnego słuchana, umiejętność przyjmowania i udzielania informacji zwrotnej.

Szkolenia powiązane z tym tematem: szkolenia z rozwoju osobistego, szkolenie pewność siebie w biznesie.

Nad większością tych zadań czuwa kierownik, który zarządza zespołem, jednak nie do końca jest on w stanie kontrolować sposobów komunikacji między zespołem...

Rola komunikacji interpersonalnej

Czy jednak owa komunikacja naprawdę jest tak istotna? Oczywiście, że tak! Przede wszystkim zaobserwujmy, co się dzieje, kiedy poszczególne osoby nie dogadają się ze sobą. Wówczas dochodzi nieraz nawet do fatalnych w skutkach pomyłkach w pracy, ponadto wszyscy chodzą zmęczeni, zirytowani i ogólnie rzecz ujmując mają wszystkiego dość. Taka atmosfera zdecydowanie nie sprzyja pracy i niestety ma fatalne skutki.

Szkolenia z komunikacji interpersonalnej

Dlatego też zdecydowanie warto zainteresować się możliwościami, jakie niosą ze sobą szkolenia z komunikacji interpersonalnej. Na takich szkoleniach pracownicy dowiedzą się, w jaki sposób mogą łagodzić konflikty między sobą, jak różne są sposoby słuchania i odbierania wiadomości, w jaki sposób należy przekazywać pewne komunikaty tak, aby mieć pewność, że zostały one prawidłowo zrozumiane.

Co więcej pracownicy mogą dowiedzieć się także, jaka jest ich rola w zespole, dzięki czemu będą umieli harmonijnie współgrać. Warto jeszcze podkreślić, że takie szkolenie dobrze jest przeprowadzić w formie zamkniętej, w jednej firmie. Dzięki temu pracownicy łatwiej się otworzą i dowiedzą się czegoś wzajemnie o sobie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.