Szkolenia z komunikacji

XIX wiek to czas, w którym część umiejętności przychodzi nam znacznie łatwiej, z innymi zaś mamy więcej kłopotów. Do tej drugiej kategorii należy przede wszystkim zaliczyć zdolność komunikacji i umiejętność słuchania. Jak wyglądają najczęstsze problemy związane z tym zagadnieniem?

   

  XIX wiek to czas, w którym część umiejętności przychodzi nam znacznie łatwiej, z innymi zaś mamy więcej kłopotów. Do tej drugiej kategorii należy przede wszystkim zaliczyć zdolność komunikacji i umiejętność słuchania. Jak wyglądają najczęstsze problemy związane z tym zagadnieniem?

  Kłopoty z komunikacją

  Konieczność skrócenia informacji do krótkich wiadomości tekstowych, liczne skróty, zapożyczenia i inne rzeczy charakterystyczne dla młodszego pokolenia są często niezrozumiałe przez starszych. Starsi za to z kolei mają problem z szybkim podejmowaniem decyzji, elastycznością. Jednak warto podkreślić, że konflikty na tle komunikacyjnym rodzą się nie tylko pomiędzy przedstawicielami dwóch różnych generacji, lecz także pomiędzy osobami w tym wieku. Dzisiaj bowiem mniejszą wartość przywiązujemy do słuchania, do zrozumienia, że ktoś inny inaczej może odebrać nasze słowa, spieszymy się...

  Efekty złej komunikacji

  Niestety jednak należy podkreślić, że zła komunikacja rodzi bardzo wiele problemów. Wśród nich przede wszystkim trzeba wymienić konflikty, niedopowiedzenia, co skutkuje dezorganizacją pracy oraz słabą jej efektywnością. Trzeba także koniecznie dodać, że zła komunikacja może nawet prowadzić do tak niekorzystnych zjawisk jak mobbing itp. Dlatego zdecydowanie warto nauczyć naszych pracowników oraz siebie samego efektywnej, dobrej komunikacji.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Podstawą efektywnej pracy zespołu jest skuteczna komunikacja. Poznaj zasady i narzędzia ułatwiające komunikację. Odważniej i efektywniej buduj relacje biznesowe. Zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniach: komunikacja w biznesie szkolenie, szkolenie z asertywności, szkolenie - motywacja.  Szkolenia z komunikacji

  Najlepsze w tym celu wydają się być przeróżne szkolenia z zakresu komunikacji prowadzone przez wiele firm. Warto jednak zauważyć, że najczęściej dotyczą one jedynie jednego aspektu komunikacji - trudno jest bowiem w krótkim czasie przeanalizować dokładnie to zagadnienie. Trzeba zatem przeanalizować ofertę danej firmy, porozmawiać z ich przedstawicielem o sytuacji w firmie i o tym, na czym nam najbardziej zależy, w efekcie czego na pewno uda się dobrać najciekawsze szkolenie. Czego ono może dotyczyć? Przykładowo może przedstawiać teorię czterech uszu - tego, że każdy z nas nieco inaczej odbiera komunikaty. Na takich zajęciach uczestnicy dowiedzą się, jakimi "uszami" są oni, a jakimi ich współpracownicy.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.