Szkolenia z obsługi klienta

Co jest najważniejsze dzisiaj w firmie? Oczywiście klient! Żadna firma tak naprawdę nie istniałaby bez klientów. To oni, a konkretniej ich liczba, warunkuje sukces firmy. Dlatego też przede wszystkim trzeba o nich dbać i z tego też powodu szkolenia z obsługi klienta są tak ważne.

zdjęcie - (the_title())

 

Co jest najważniejsze dzisiaj w firmie? Oczywiście klient! Żadna firma tak naprawdę nie istniałaby bez klientów. To oni, a konkretniej ich liczba, warunkuje sukces firmy. Dlatego też przede wszystkim trzeba o nich dbać i z tego też powodu szkolenia z obsługi klienta są tak ważne.

Jak prawidłowo obsługiwać klienta?

Teoretycznie każdy z nas to wie. Oczywiście trzeba na pewno być miłym i uprzejmym - to podstawa. Ponadto nie można być natarczywym, jednak trzeba służyć konkretnymi informacjami oraz pomocą. To jednak jeszcze nie wszystko - klienta nie można traktować z góry, jednak też nadmierna służalczość nie jest wskazana. Jednak czy taka ogólna wiedza wystarczy do tego, aby odnieść sukces? Niestety nie do końca. Trzeba bowiem spojrzeć na sprawę nieco bardziej szeroko. W końcu do każdego klienta w zasadzie trzeba inaczej podejść.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zwiększ swoją skuteczność w sprzedaży w modelu B2B. Wszystkich zainteresowanych tematyką zaawansowanych technik sprzedaży B2B zapraszamy na szkolenie z technik sprzedaży, szkolenie jak zwiększać sprzedaż, szkolenia handlowe.

Szkolenia z obsługi klienta

Co nam przyniosą dobrego szkolenia z obsługi klienta? Przede wszystkim będziemy wiedzieć, w jaki sposób podchodzić do różnych osób i jakie są główne typy klientów. Z niektórymi bowiem trzeba porozmawiać bardzo konkretnie, inni zaś wolą sobie spokojnie porozmawiać. Warto także podkreślić, że przecież naszym naczelnym zadaniem jest sprzedaż czegoś klientowi. W związku z tym warto nauczyć się, jak wysondować, jakie są możliwości finansowe klienta, na co może on sobie pozwolić, co lubi na tyle, że przekona się do naszej oferty. Ciekawy jest także fakt, że każdy z nas preferuje inną formę zwracania się do siebie. Niektórzy lubią per pan inny wolą przejść na bardziej poufałe "panie np. Jacku". To też ma bardzo duży wpływ na relacje z klientem.

Dobre szkolenia z obsługi klienta

Warto jednak znaleźć firmę, która rzeczywiście oferuje konkretne i porządne szkolenia z obsługi klienta. Dzisiaj bowiem takich szkoleń na rynku jest naprawę dużo a niewiele z nich jest rzeczywiście sensownych. Trzeba zatem poprosić organizatorów o certyfikaty zakończenia szkoleń, kursów, dyplomy oraz odpowiednie referencje! Warto także zapoznać się z opinią innych uczestników kursu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.