Szkolenia z zarządzania projektami: czy warto w nie inwestować?

Zarządzanie projektami pozwala na skutecznie planowanie, organizowanie i kontrolowanie postępów w realizacji różnych zadań. Duże firmy coraz częściej i chętniej inwestują w zatrudnianie specjalistów, którzy posiadają odpowiednie kompetencje do kompleksowego przeprowadzania różnych projektów. Jednak szkolenia z zarządzania projektami nie są zarezerwowane jedynie dla specjalistów – przekazują one praktyczną wiedzę, która przyda się każdemu pracownikami.

zdjęcie - Szkolenia z zarządzania projektami: czy warto w nie inwestować?


Zarządzanie projektami pozwala na skutecznie planowanie, organizowanie i kontrolowanie postępów w realizacji różnych zadań. Duże firmy coraz częściej i chętniej inwestują w zatrudnianie specjalistów, którzy posiadają odpowiednie kompetencje do kompleksowego przeprowadzania różnych projektów. Jednak szkolenia z zarządzania projektami nie są zarezerwowane jedynie dla specjalistów - przekazują one praktyczną wiedzę, która przyda się każdemu pracownikami.

Rodzaje kursów i szkoleń

Szkolenia z zarządzania projektami (szkolenia project management) możemy podzielić na dwie duże grupy. Pierwszą z nich są szkolenia ogólne, które stanowią wprowadzenie do tej dziedziny zarządzania, często duży nacisk kładą również na pokrewne obszary (takie jak zarządzanie czasem, procesem). Następnie omawiają najbardziej znane i sprawdzone metodyki, które można wykorzystywać w praktyce.

Drugim rodzajem są szkolenia akredytowane przez różne ośrodki naukowe, które skupiają się na jednej, opracowanej przez nie metodzie, np. agile szkolenia nauczą nas zwinnej metodyki zarządzania - czyli Agile. Poza szczegółowością i wąską tematyką, charakteryzują się tym, że organizowane są jedynie przez wybrane placówki edukacyjne i stowarzyszenia, czasem nawet do uzyskania certyfikatu wymagają wprowadzenia w warunkach zawodowych stworzonego przez nas projektu lub uczęszczania na praktyki w wybranym przedsiębiorstwie.

Zarządzanie projektami (agile project management szkolenie) - dla kogo?

W kursach ogólnych może brać udział każdy - to doskonała okazja do samorozwoju oraz zyskania ciekawego dla pracodawców wpisu w CV. W końcu projekty realizujemy na każdym stanowisku, w każdej branży. Kursy akredytowane przeznaczone są dla osób, które chcą rozwijać się w jednej branży, często tych, które postawiły już swoje pierwsze kroki na stanowiskach kierowniczych.

Są zdecydowanie bardziej czasochłonne, wymagają większego nakładu pracy i choćby niewielkiego doświadczenia. Jednak nawet one pozwalają na poznanie metod, które przydadzą się nie tylko w życiu zawodowym, ale również prywatnym: nauczą nas systematyczności i kompleksowego podejścia do projektu oraz innego spojrzenia na realizację wszelkich celów.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.