Szkolenie międzykulturowe- czy jest skuteczne?

Coraz więcej firm rozwija się w międzynarodowym środowisku. Wówczas wymagany jest, głównie od managerów, kontakt i podejmowanie wspólnych decyzji z ludźmi innych kultur. Jeżeli współpracujemy z zagranicznymi kontrahentami, obsługujemy klientów z różnych krajów, lub zakładamy wirtualny, międzynarodowy zespół pracowników, wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z szkolenia międzykulturowego.

zdjęcie - (the_title())

   

  Coraz więcej firm rozwija się w międzynarodowym środowisku. Wówczas wymagany jest, głównie od managerów, kontakt i podejmowanie wspólnych decyzji z ludźmi innych kultur. Jeżeli współpracujemy z zagranicznymi kontrahentami, obsługujemy klientów z różnych krajów, lub zakładamy wirtualny, międzynarodowy zespół pracowników, wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z szkolenia międzykulturowego. Każdy z nas wie, że prawidłowa komunikacja jest kluczowym elementem do sukcesu.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Rozwój nowoczesnych technologii spowodował że współcześni menadżerowie i liderzy stanęli przed nowym wyzwaniem, jakim jest kierowanie zespołami rozproszonymi. Jak sprawnie kierować pracą osób które pracują w jednym zespole a fizycznie znajdują się gdzie indziej?

  Mogą Cię zainteresować: talenty Gallupa, szkolenie dla brygadzistówszkolenia otwarte Warszawa.


  Głównym zadaniem szkolenia jest poznanie i zrozumienie różnic kulturowych, które mają wpływ na działalność i zarządzanie w firmie. Ważne jest także zrozumienie jak inni postrzegają otaczający świat i co jest dla nich ważne. Jeżeli poznamy odpowiednie obyczaje i tradycje, zauważymy, że poprawi to relacje i stosunki z zagranicznymi partnerami. Prawidłowa znajomość wiedzy może nie tylko zaimponować, ale również zwiększyć zaufanie, szacunek, co wiązać może się z zwiększeniem, lub przedłużeniem współpracy. Często na szkoleniach możliwe jest dodatkowe omówienie trudnych obszarów, tematów, oraz wyszukania wspólnego, najlepszego rozwiązania w stosunkach biznesowych. Nauczymy się nie tylko odpowiedniej komunikacji, metody na negocjacje, ale również jak prawidłowo zarządzać zespołem rozproszonym i zróżnicowanym kulturowo.


  Na szkoleniu międzykulturowym omawiane są tematy kultury, tradycji, obyczajów danego kraju. Dodatkowo dowiedzieć można się w jaki sposób prowadzona jest odpowiednia komunikacja, również niewerbalna, czyli jaki zachować ton głosu, mimika, gesty, które nie obrazą partnera biznesowego, pracownika. Ważnym elementem jest także kulturowy i biznesowy savoir-vivre: e-maile (różnice w pisaniu), rozmowy telefoniczne, videokonferencje, spotkania biznesowe bezpośrednie, zwroty grzecznościowe, ubiór, posiłki (kiedy i gdzie), ewentualne upominki, itd.


  Dobra znajomość zwyczajów partnerów zagranicznych daje nam efektywniejsze działania i sukcesy. Dodatkowo doskonalimy się, otwieramy i jesteśmy elastyczni na współprace międzykulturowe. Wiemy jak zyskać zaufanie i szacunek klientów, pracowników zagranicznych.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  Zapraszamy do naszej

  gamma Wiki +

  Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
  Raporty HR
  Raporty HR

  Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

  Video
  Video

  Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

  Audio
  Audio

  Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

  Artykuły
  Artykuły

  Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108


  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.