Szkolenie z komunikacji interpersonalnej – jakie korzyści ze sobą niesie?

W ostatnim czasie wielu specjalistów oraz menagerów decyduje się na szkolenie z komunikacji interpersonalnej. Niesie ono ze sobą wiele korzyści: efektywna komunikacja prowadzi do zwiększenia własnej skuteczności. Przekazywanie informacji jak i słuchanie innych staje się o wiele efektywniejsze, a zadania wymagające współpracy z ludźmi nie stanowią już problemy dla osób, które przeszły szkolenie.

   
  W ostatnim czasie wielu specjalistów oraz menagerów decyduje się na szkolenie z komunikacji interpersonalnej. Niesie ono ze sobą wiele korzyści: efektywna komunikacja prowadzi do zwiększenia własnej skuteczności. Przekazywanie informacji jak i słuchanie innych staje się o wiele efektywniejsze, a zadania wymagające współpracy z ludźmi nie stanowią już problemy dla osób, które przeszły szkolenie.

  Trening z komunikacji interpersonalnej

  Szkolenie obejmuje zagadnienia dotyczące komunikacji interpersonalnej. Pomaga zrozumieć pracownikom co dzieje się między ludźmi w trakcie wymiany informacji. Szkolenie koncentruje się w dużej mierze na ćwiczeniach związanych z precyzją oraz zrozumiałością przekazu, zarówno gdy go wysyłamy, jak i odbieramy.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Poznaj nasze szkolenia interpersonalne. Dowiedz się jak zwiększyć swoją efektywność osobistą, jak być wielozadaniowym, jak komunikować się z innymi w firmie, jak zarządzać sobą efektywnie.

  Zapraszamy.

  Po kursie dostosowanie komunikatu do odbiorcy staje się umiejętne: poznajemy zagadnienia teoretyczne, jak i praktyczne. Uczymy się rozwiązywać konflikty, zakłócenia i nieporozumienia w komunikacji. Interaktywna forma szkolenia sprawia, że treści teoretyczne są prezentowane w niezwykle zrozumiały sposób. Wszystko wspierane jest odpowiednimi ćwiczeniami i scenkami. Wszystko to ułatwia uczestnikom uczenie się jak i zapamiętywanie.

  Cel i program szkolenia

  Podstawowym celem szkolenia z komunikacji interpersonalnej jest dostarczenie uczestnikom wiedzy jak i umiejętności z zakresu skutecznej komunikacji. Jest to niezbędna umiejętność zarówno w sytuacjach zawodowych, jak i społecznych, kiedy komunikacja ułatwia nam porozumiewanie się i podtrzymywanie relacji z innymi ludźmi na wielu płaszczyznach. Wszystko to przekłada się ostatecznie na funkcjonowanie firmy i współpracę między pracownikami.

  Warsztat tworzy niezwykle pozytywny klimat, gdzie rola komunikacji sprowadza się przede wszystkim do kooperacji. Szkolenie polecane jest zarówno zespołom pracowniczym, jak i menadżerom zarządzającym zespołami. To doskonały sposób na poprawienie atmosfery w zespole i zdobycia nowych umiejętności autodiagnozy, przekazywania informacji i rozwiązywania konfliktów.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.