Telesprzedaż

W ciągu ostatnich lat pojawiło się na antenie nie tylko telewizji publicznej całe mnóstwo programów składających się ze specjalnie przygotowanych bloków sprzedażowych. Bardzo często, co dodatkowo oddziałuje na podświadomość przeciętnego człowieka, pewne produkty zachwalają wręcz pod niebiosa znane z pierwszych stron gazet gwiazdy, które dla wielu stanowią wzór do podziwiania życia, które często dla wielu z nich nigdy nie będzie nawet przez chwilę w zasięgu ręki.

3 listopada 2017
zdjęcie - Telesprzedaż

 

Telesprzedaż


Zauważyć można, że niemal w każdym bloku reklamowym, zanim zostanie przedstawiona oferta zwierająca między innymi cenę i informacje dotyczące wysyłki produktu, przedstawiane są jego cudowne właściwości, nawet jeśli nie słuszne, często zbyt intensywnie zachwalane przez jakąś bardzo znaną postać. To budzi nie tylko zaufanie, ale również pobudza ludzką wyobraźnię.

Bo skoro on/ona taki bogaty. bogata ma ten czy inny produkt to i ja go mogę mieć, skoro jest w zasięgu ( to często mocno naciągany fakt) moich finansowych możliwości. Pomimo wielu delikatnie mówiąc niezbyt przychylnych opinii, polski rynek telesprzedaży ma się całkiem nieźle, na pewno znacznie lepiej niż mogłoby nam się to wydawać.

To dziedzina, która budzi dość dużo emocji, być może właśnie dlatego, coraz więcej firm decyduje się właśnie w taki sposób dotrzeć do jak największej grupy klientów. Jak pokazują badania, największą grupę miłośników telesprzedaży, wbrew powszechnej opinii na pewno nie stanowią gospodynie domowe, codzienne w godzinach popołudniowych, czyli najczęstszym czasie emisji tego typu programów przebywające w domu.

 

Jak zostać hunterem sprzedaży? Jak szybko wyjść z mentalnego zniechęcenia i skutecznie budować napęd sprzedażowy? Jak profesjonalnie obsługiwać klienta? Jak poprawić umiejętności negocjacyjne?

 

Zakup towarów z telesprzedaży jest nie tylko szybki, ale również i bardzo prosty, dlatego ten krok każdy jest w stanie wykonać samodzielnie. . By zakupić oferowany przez prezentera towar należy zadzwonić pod wskazany numer telefonu i przedstawić swoje zdanie osobie, która będzie prowadziła z nami rozmowę sprzedażową.

Tu jednak na kupujących czyha mała pułapka, gdyż znający doskonale techniki negocjacji i sprzedaży telemarketerzy sprytnie próbują namówić rozmówce także na zakup innych, koniecznie według ich, niezbędnych każdemu produktów.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.