Test Gallupa – czym jest i jak go wykorzystać w praktyce?

O talentach w kontekście rozwoju firmy słyszymy bardzo często. Choć laikom wydaje się, że talenty dotyczą tylko wybitnych jednostek, które posiadają zdolność obliczania mnożenia czterocyfrowych liczb w pamięci, niebanalną barwą głosu albo ręką, spod której wychodzą najpiękniejsze obrazy, w rzeczywistości talenty ma każdy: to niezaprzeczalny fakt. Talentami nazywamy pewien schemat myślenia, który przekłada się na reakcję organizmu.

zdjęcie - (the_title())
O talentach w kontekście rozwoju firmy słyszymy bardzo często. Choć laikom wydaje się, że talenty dotyczą tylko wybitnych jednostek, które posiadają zdolność obliczania mnożenia czterocyfrowych liczb w pamięci, niebanalną barwą głosu albo ręką, spod której wychodzą najpiękniejsze obrazy, w rzeczywistości talenty ma każdy: to niezaprzeczalny fakt. Talentami nazywamy pewien schemat myślenia, który przekłada się na reakcję organizmu. Wymogiem jest fakt, że reakcja ta jest pożądana i praktyczna, dzięki czemu talent może być wykorzystywany każdego dnia: przy tworzeniu dzieł, ale również w pracy biurowej czy sprzedażowej.
Talenty można rozwijać - jednak jak w nie inwestować, jeśli nie mamy nawet pojęcia o ich istnieniu? Tutaj z pomocą przychodzi test Gallupa. Jest to metoda, dzięki której określa się dominujące wrodzone talenty, które w przyszłości mogą okazać się naszymi najmocniejszymi stronami. Według testu Gallupa talentów jest aż 34, z których każdy człowiek posiada 5 cech dominujących. Spis cech pokazuje, że talenty mogą być naprawdę różne a do przykładowych należą empatia, elastyczność czy dyscyplina.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gamma.

Sprawdź naszą ofertę szkoleń menadżerskich. Dowiedz się jak zarządzać pokoleniem Y, jak być autorytetem dla pracowników, jak delegować i motywować zespół, jak prawidłowo przekazywać swoje doświadczenie, jak zarządzać w oparciu o metodologię MBTI. Zobacz szkolenia: szkolenie zarządzanie zespołem, zarządzanie projektami szkolenie, zarządzanie projektami.

Kiedy warto zrobić test Gallupa? Odpowiedź jest jedna: zawsze! To rodzaj testu, który sprawdza naszą osobowość, świetnie sprawdza się więc zarówno jeśli ty my sami szukamy pracy, a przeprowadzony na pracowników pomoże im w dalszym rozwoju kariery zawodowej. To właśnie osoby, które zdają sobie sprawę ze swoich talentów i każdego dnia je wykorzystują, działają najbardziej efektywnie i osiągają najlepsze efekty.
Talenty, które poznamy dzięki testowi Gallupa, są również uniwersalne: oznacza to, że mogą być wykorzystywane zarówno w życiu zawodowym, jak i każdego dnia w różnych prywatnych aspektach. Dodatkową konsekwencją testu jest fakt, że dowiadujemy się jakie cechy powinniśmy wzmacniać tak, by osiągnąć założone rezultaty: bo choć wszystkie talenty są wrodzonymi predyspozycjami, każdy z nich można na swój sposób wzmacniać i rozwijać, dzięki czemu będziemy stawać się lepszymi pracownikami i ludźmi.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Wybierz ścieżki rozwiązań, oferujące specjalistyczne rozwiązania i szkolenia w branży IT, efektywne ścieżki rozwoju menadżerów, testy talentów oraz praktyczne rozwiązania dla zakładów produkcyjnych:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.