Walka ze stresem

Prowadzenie firmy nie należy do rzeczy łatwych. Aby działalność odniosła sukces, należy jednak podjąć szereg działań mających na celu promocję usług i produktów oferowanych przez firmę. Nie da się jednak ukryć, że kluczową kwestią jest zatrudnienie wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników, którzy przyczynią się do osiągnięcia sukcesu przez firmę.

Gamma - Walka ze stresem


Walka ze stresem


Prowadzenie firmy nie należy do rzeczy łatwych. Aby działalność odniosła sukces, należy jednak podjąć szereg działań mających na celu promocję usług i produktów oferowanych przez firmę. Nie da się jednak ukryć, że kluczową kwestią jest zatrudnienie wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników, którzy przyczynią się do osiągnięcia sukcesu przez firmę.

Zmieniające się przepisy wymagają od pracodawcy organizowania szkoleń służących podnoszeniu kwalifikacji pracowników.

Szkolenia pracownicze zleca się zazwyczaj podmiotom zewnętrznym. Szkolenie może być przeprowadzone w firmie lub poza nią. Każda praca bywa jednak stresująca, a stres bardzo niekorzystnie wpływa na jakość świadczonej pracy. Dlatego też, w każdej firmie dobrze byłoby co jakiś czas przeprowadzić szkolenie antystresowe.

Szkolenie jak radzić sobie ze stresem może również zostać przeprowadzone przez podmiot zewnętrzny. Na rynku nie brakuje bowiem firm oferujących tego rodzaju usługi. Bardzo często szkolenia takie przeprowadzane są przez psychologów. Najlepiej byłoby, gdyby szkolenie zostało przeprowadzone w siedzibie firmy. Dzięki temu miejsce pracy wyda się pracownikom bardziej przyjazne. Kluczowa jest również nazwa takiego szkolenia. Dobrą nazwą będzie na przykład szkolenie stres w pracy czy radzenie sobie ze stresem szkolenie.

Celem takiego szkolenia jest zapoznanie pracowników z technikami antystresowymi. Skuteczne szkolenie sprawi, że pracownik stanie się bardziej skoncentrowany, dzięki czemu skuteczniej będzie wykonywał swoje obowiązki służbowe. Podczas szkolenia pracownicy nauczą się rozpoznawać swoje mocne oraz słabe strony. Praca nad słabymi stronami sprawi, że pracownik poczuje się bardziej kompetentny, zaś świadomość mocnych stron przyczyni się do wzrostu pewności siebie.

Szkolenie jak radzić sobie ze stresem sprawi również, że pracownicy nauczą się rozładowywać stres we właściwy sposób. Godnymi polecenia sposobami są na przykład techniki relaksacyjne. Podczas szkolenia pracownicy dowiedzą się również jak ważny jest odpoczynek. Odpoczynek po stresującym dniu w pracy z całą pewnością przyczyni się do redukcji stresu. Nierzadko bowiem zdarza się, że pracownicy rozładowują skumulowany stres poprzez agresję.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Co trzeba zrobić żeby bardziej wierzyć w swoje siły i kompetencje? Jak pozbyć się tremy? Jak być bardziej kreatywnym i innowacyjnym? Jak być wielozadaniowym? Zapraszamy do naszego działu szkoleń z efektywności osobistej np: szkolenie zarządzanie stresem, szkolenie komunikacja interpersonalna, szkolenie asertywność. Zapraszamy serdecznie do działu szkolenia sprzedażowe

Nierzadko dochodzi wówczas do spięć oraz kłótni między pracownikami. Jak zaś wiadomo, eskalacja napięć nie prowadzi do niczego dobrego i może znacząco pogorszyć jakość świadczonych przez pracowników usług.

Szkolenie antystresowe warto wzbogacić o kurs komunikacji interpersonalnej. Celem takiego kursu będzie poprawa jakości przepływu informacji między pracownikami. Niedopowiedzenia nie tylko negatywnie wpływają na relacje między pracownikami, ale również mogą stać się przyczyną błędów czy uchybień. Skuteczny odbiór informacji sprawi, że przekazywane między pracownikami komunikaty staną się bardziej czytelne.

Szkolenie z komunikacji interpersonalnej przyda się również wtedy, gdy chcemy nauczyć pracowników rozpoznawania wczesnych sygnałów konfliktu. Jak powszechnie wiadomo, konflikty w pracy są nieuniknione.

Warto jednak starać się minimalizować ich ryzyko. Długie konflikty między pracownikami nie służą interesom firmy oraz generują stres. Wielu pracowników boi się przeciwstawiać swoim przełożonym. Często nie wyrażają oni swoich opinii, które mogłyby okazać się bardzo użyteczne.

Dobrze by było, gdyby pracownicy nauczyli się mówić o swoich sugestiach odnośnie rozwiązania jakiegoś problemu w firmie.

Tylko skuteczna komunikacja na linii pracownik-przełożony ułatwi firmie osiągnięcie sukcesu.

Reasumując rozważania, z łatwością można stwierdzić, że stres w pracy jest zjawiskiem bardzo powszechnym. Powodowane przez stres chroniczne zmęczenie oraz brak koncentracji nie służą interesom firmy.

Każdy pracodawca, powinien więc co jakiś czas przeprowadzać szkolenia antystresowe, podczas których pracownicy zdobędą wiedzę potrzebną do radzenia sobie ze stresem i jego negatywnymi skutkami.

Szkolenie jak radzić sobie ze stresem warto wzbogacić o kurs komunikacji interpersonalnej. Niewłaściwa komunikacja generuje bowiem stres. Dzięki nauce właściwej komunikacji, pracownicy będą bardziej wydajni i skuteczni. Poprawią się również relacje między pracownikami, co pozytywnie wpłynie na interesy firmy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.