Warsztaty dla działu hr

Udało Ci się stworzyć sprawnie działający dział HR. Masz dobrych kadrowych, sprawnych rekruterów, a może również osoby odpowiedzialne za rozwój pracowników. Wszystko dobrze działa, aż pewnego dnia zaczynasz dostrzegać pierwsze rysy. Motywacja zespołu wyraźnie siadła, pracownicy stali się zmęczeni, pojawiają się pierwsze oznaki wypalenia. Zacznij działać! Możliwe, że troszcząc się o rozwój firmy, kompetencji pracowników bezpośrednio odpowiedzialnych za wypracowywanie zysku dla firmy (produkcja, handel, marketing itp.) zapomniałeś zadbać o motywację pracowników back-office. 


Udało Ci się stworzyć sprawnie działający dział HR. Masz dobrych kadrowych, sprawnych rekruterów, a może również osoby odpowiedzialne za rozwój pracowników. Wszystko dobrze działa, aż pewnego dnia zaczynasz dostrzegać pierwsze rysy. Motywacja zespołu wyraźnie siadła, pracownicy stali się zmęczeni, pojawiają się pierwsze oznaki wypalenia.

Zacznij działać! Możliwe, że troszcząc się o rozwój firmy, kompetencji pracowników bezpośrednio odpowiedzialnych za wypracowywanie zysku dla firmy (produkcja, handel, marketing itp.) zapomniałeś zadbać o motywację pracowników back-office.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gamma. W poprzednim roku przeszkoliliśmy ponad sześć tysięcy klientów indywidualnych i ponad tysiąc klientów instytucjonalnych. Oferujemy szkolenia HR, managerskie, sprzedażowe i szkolenia dla administracji publicznej. W rankingu Gazety Finansowej – „Najlepsze Firmy Szkoleniowe” po raz kolejny zajęliśmy 1 miejsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

W ilu to już firmach podobny schemat był zauważalny: inwestuje się w tych co przynoszą zysk, a zapomina się o tym, że za każdym przynoszącym zysk stoi cały sztab ludzi, który umożliwia i ułatwia mu pracę. Jeśli efektywność pracy tego zespołu spadnie, prędzej czy później odbije się to także na wynikach firmy.

Jednym ze sposobów poprawiania motywacji pracowników jest zapewnienie im możliwości rozwoju swoich kompetencji czy umiejętności. Nie trzeba od razu organizować wielkiego wyjazdu integracyjnego, w ramach którego przez kilkadziesiąt minut dla potrzeb rozliczeń podatkowych „odbębnione” zostanie szkolenie na jakikolwiek temat.

Jeżeli naprawdę chcesz docenić pracowników, wybadaj ich potrzeby, spersonalizuj ofertę, jaką dla nich będziesz przygotowywał. Być może akurat tym czego potrzebują są wyspecjalizowane warsztaty dla działu HR, z bardzo konkretnego tematu? To właśnie w ramach warsztatów przekazywana jest najbardziej przydatna wiedza, często połączona z ćwiczeniami praktycznymi, dzięki czemu uczestnik wychodzi nie tylko z teorią w głowie, ale też z rozwiązaniami, które może zastosować w swojej codziennej pracy.

Warsztaty też są formą, w trakcie której przekazuje się także najwięcej treści, a ponieważ ich temat jest zazwyczaj bardzo wąski, uczestniczą w nich osoby wyraźnie zainteresowane tematem.

Twoje zaangażowanie, czy okazanie wsparcia może w dość szybkiej perspektywie podnieść morale wśród pracowników, dając im poczucie, że nie są bezosobową jednostką, czy tylko numerem statystycznym w systemie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.