Warsztaty z komunikacji – czym są i kto powinien z nich skorzystać?

Problemy komunikacyjne występują w każdym środowisku. Szczególnie przedsiębiorstwa, które tworzą zamknięte społeczności, prędzej czy później spotkają się w występującymi konfliktami, które swoje podłoże mają w braku komunikacji lub zwykłym niezrozumieniu drugiej osoby. Choć często te problemy wydają nam się błahe, w rzeczywistości mogą przerodzić się w długotrwałe konflikty, które skutecznie uniemożliwiają pracę, niszczą atmosferę i wpływają negatywnie na całe funkcjonowanie zespołu pracowniczego.

zdjęcie - Warsztaty z komunikacji – czym są i kto powinien z nich skorzystać?


Problemy komunikacyjne występują w każdym środowisku
. Szczególnie przedsiębiorstwa, które tworzą zamknięte społeczności, prędzej czy później spotkają się w występującymi konfliktami, które swoje podłoże mają w braku komunikacji lub zwykłym niezrozumieniu drugiej osoby.

Choć często te problemy wydają nam się błahe, w rzeczywistości mogą przerodzić się w długotrwałe konflikty, które skutecznie uniemożliwiają pracę, niszczą atmosferę i wpływają negatywnie na całe funkcjonowanie zespołu pracowniczego.

Już na etapie tworzenia zespołu powinniśmy pomyśleć nad wprowadzeniem pozytywnej relacji oraz skupić się na działaniach prospołecznych, które pozwolą na zachowanie dobrych relacji między ludźmi. Rzadko jednak dysponujemy umiejętnościami i kwalifikacjami, które pozwolą na prowadzenie różnych spotkań integracyjnych i ćwiczeń ułatwiających komunikację. To czas, na zastanowienie się nad skorzystaniem z usług profesjonalistów!

Dla kogo są warsztaty z komunikacji? To z pewnością doskonałe rozwiązanie zarówno dla tych, którzy dopiero budują swój zespół, jak i wszystkich menedżerów, którzy już spotkali się z pierwszymi problemami natury komunikacyjnej.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Podstawą efektywnej pracy zespołu jest skuteczna komunikacja. Poznaj zasady i narzędzia ułatwiające komunikację. Odważniej i efektywniej buduj relacje biznesowe. Zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniach: komunikacja w biznesie szkolenie, szkolenie z asertywności, szkolenie - motywacja.

Szkolenia z komunikacji mają charakter warsztatowy, zwykle polegają na grupowych sesjach, podczas których wykonywane są różne ćwiczenia. Mają one za zadanie polepszenie relacji między pracownikami oraz nauczenie ich podstawowych - choć często nieoczywistych - zagadnień teoretycznych, których znajomość może pomóc w codziennym funkcjonowaniu w organizacji.

Podczas warsztatów zwykle wykorzystuje się narzędzia z zakresu psychologii i coachingu, co pozwala na całościowe podejście do tematu. Na tego typu sesjach każdy członek zespołu może się wypowiedzieć oraz skonfrontować swoje zdanie z innymi uczestnikami sporu.

Warsztaty z komunikacji to również doskonała rozrywka - prowadzone ćwiczenia są ciekawe i angażujące co sprawia, że to doskonały dodatek do wyjazdu integracyjnego, całodniowego szkolenia lub jako chwila przerwy od wypełniania codziennych obowiązków.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.