Warsztaty z komunikacji interpersonalnej

Dzisiaj wiele firm reklamuje się, że prowadzi warsztaty z komunikacji interpersonalnej i że jest to znakomity sposób na odniesienie sukcesu zarówno dla firm jak i dla osób prywatnych. Czy jednak rzeczywiście tak jest? Czy warto inwestować w tego typu warsztaty?

zdjęcie - (the_title())

 

Dzisiaj wiele firm reklamuje się, że prowadzi warsztaty z komunikacji interpersonalnej i że jest to znakomity sposób na odniesienie sukcesu zarówno dla firm jak i dla osób prywatnych. Czy jednak rzeczywiście tak jest? Czy warto inwestować w tego typu warsztaty?

Rola komunikacji interpersonalnej

Oczywiście, że tak, niemniej jednak zanim przejdziemy do wyjaśnienia tej kwestii, warto zastanowić się, czym w zasadzie jest owa komunikacja interpersonalna i jakie efekty otrzymamy, gdy nad nią popracujemy. Otóż należy zauważyć, że komunikujemy się w zasadzie na co dzień - prosząc nawet o banalne rzeczy. Z drugiej zaś strony nasz odbiorca może mieć zupełnie inny sposób komunikacji niż my. Ciekawym eksperymentem, który to udowadnia jest np. zebranie kilku osób, znajomych, przyjaciół i opowiedzenie im pewnej historyjki. Na pewno każdy zapamięta zupełnie inne szczegóły, a co więcej - nieco inaczej zrozumie sens tej historyjki. Dlatego też tak ważne jest to, żeby dany komunikat przekazać tak, aby odbiorca go właściwie zrozumiał.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy do udziału w szkoleniu z komunikacji. Dzięki temu szkoleniu rozwiniesz m.in.: umiejętność wyrażania swoich myśli w sposób prosty i precyzyjny, umiejętność aktywnego słuchana, umiejętność przyjmowania i udzielania informacji zwrotnej.

Szkolenia powiązane z tym tematem: szkolenia z rozwoju osobistego, szkolenie pewność siebie w biznesie.

Warsztaty z komunikacji interpersonalnej

Taką rolę pełnią właśnie warsztaty interpersonalne. Przybierają one naprawdę ciekawe formy - czasem są to gry, zabawy. Uczą one bardzo wielu rzeczy. Przede wszystkim podstawą takich zajęć jest nauka przejmowania kontroli nad rozmową. Dalej na warsztatach uczymy się rozpoznawać humor, charakter, inteligencję danego rozmówcy na podstawie wyłącznie głosu oraz słów, jakie używa. Oczywiście poruszane jest także bardzo trudne zagadnienie dyplomacji oraz umiejętność wyrażania niezadowolenia, dawania nagany, pospieszania kogoś jednocześnie bez powodowania u niego niechęci do pracy.

Ciekawe warsztaty

Jak zatem widać - takie warsztaty z komunikacji interpersonalnej mogą przynieść nam naprawdę wiele korzyści. W jaki jednak sposób znaleźć najlepszą firmę? Otóż najprościej jest prowadzić poszukiwania przez Internet, przeglądając w szczególności referencje, opinie i informacje o organizatorach. Ponadto warto się z nimi spotkać i porozmawiać.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.