Warsztaty z komunikacji interpersonalnej

Nieporozumienia w trakcie komunikacji zdarzają się bardzo często. W kontaktach nieformalnych nieporozumienia można obrócić w żart. Jednak w kontaktach zawodowych czy biznesowych nieporozumienia komunikacyjne mogą spowodować wiele istotnych problemów w dalszej współpracy.

zdjęcie - (the_title())

   

  Należy pamiętać, że komunikujemy się z innymi praktycznie przez cały czas. Jest to umiejętność, która pozwala nam współpracować w grupie, przekazywać sobie informacje, a także wpływać na innych ludzi. W życiu zawodowym skuteczna komunikacja jest tym niezwykle ważna. Dlatego też wiele firm wysyła swoich pracowników na specjalnie przygotowane warsztaty z efektywnej komunikacji. Dzięki temu minimalizujemy ryzyko nieporozumień oraz konfliktów w firmie.
  Szkolenia ze skutecznej komunikacji

  Podczas szkolenia uczestnicy zdobywają wiedzę na temat efektywnej komunikacji interpersonalnej. Wykłady i specjalnie przygotowane ćwiczenia pozwalają zrozumieć na czym polega siła przekazu, pozwalają poznać mowę ciała oraz sposoby na precyzyjne wyrażanie swoich myśli i emocji. Warsztaty z komunikacji interpersonalnej uczą również asertywności oraz pozwalają odkryć i pozbyć się swoich nawyków komunikacyjnych.

  Celem szkolenia jest rozpoznawanie i świadome wykorzystywanie wszelkich komunikatów zarówno werbalnych, jak i tych niewerbalnych w pracy. Uczestnicy zdobywają umiejętność aktywnego słuchania, poznają techniki efektywnego zadawania pytań, a także umiejętności udzielania informacji zwrotnej na zadawane pytania.

  Jak zarządzać swoim stresem w pracy? Jak rozwiązywać konflikty i asertywnie komunikować się w życiu prywatnym i zawodowym? Czy trening pewności siebie zmieni Twoje życie? Zobacz nasze szkolenia z rozwoju osobistego np: szkolenia z komunikacji interpersonalnej, prowadzenie prezentacji.

  Dobre szkolenia z komunikacji interpersonalnej powinny przede wszystkim być dostosowane pod konkretną grupę. Inne metody działania sprawdzą się w grupie złożonej z samych kierowników i menadżerów, a inne w grupie składającej się z wielu różnych stanowisk.

  Należy pamiętać, że warsztaty z komunikacji interpersonalnej przydadzą się nie tylko na polu zawodowym. Wiele technik i rozwiązań można wykorzystywać w codziennej komunikacji w życiu prywatnym. Dlatego też aktywne uczestnictwo w tego rodzaju szkoleniach z pewnością przyniesie nam wiele korzyści.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.