Wiele projektów czyli jak ćwiczyć wielozadaniowość?

Projekt to obecnie chyba najbardziej modne słowo w każdej firmie. Aby bowiem usprawnić pracę i zwiększyć jej efektywność, okazuje się, że najlepiej jest ogólne zadanie podzielić na kilka projektów tak, aby każdy zespół wyspecjalizował się w swojej działce.

zdjęcie - (the_title())


Wiele projektów czyli jak ćwiczyć wielozadaniowość?

Projekt to obecnie chyba najbardziej modne słowo w każdej firmie. Aby bowiem usprawnić pracę i zwiększyć jej efektywność, okazuje się, że najlepiej jest ogólne zadanie podzielić na kilka projektów tak, aby każdy zespół wyspecjalizował się w swojej działce. Pojawiają się tutaj jednak pewne trudności, które należy mądrze i odpowiednio przezwyciężyć...

Wiele projektów na raz

Przede wszystkim trzeba opowiedzieć trochę o strukturze pracy w takiej dzisiejszej firmie. Mianowicie najczęściej wygląda to tak, że mamy kilka - kilkanaście zespołów i ich kierowników projektów, nad wszystkim zaś czuwa jeszcze jeden ogólny kierownik danego sektora. Przykładowo popatrzmy na dział reklamy.

Ogólny kierownik reklamy koordynuje działania pomniejszych kierowników różnych projektów np. ds. reklamy w gazecie, projektujących reklamę dla telewizji, badających dane o klientach itp. Często w zasadzie nie jest to jeden kierownik ogólny, ale pewien ich zespół albo też kierownik i jego zespół koordynujący. Kierownik każdego zespołu powinien dbać o rozwój wiedzy swoich podwładnych, dlatego agile szkolenia i scrum szkolenia cieszą się taką popularnością.

Wielozadaniowość - ważna technika

Niemniej jednak zarówno ten kierownik, jak i jego zespół powinni umieć podejmować się wielu zadań. Konieczne jest tutaj zdobycie pewnych umiejętności, o których na pewno świetnie powie nam szkolenie project manager.

Oczywiście pewną podstawą będzie tutaj umiejętne zarządzanie czasem, niemniej jednak nie tylko to będzie tak bardzo istotne. Warto bowiem zaznaczyć, że project management szkolenia uczą również, w jaki sposób myśleć syntetycznie. Zazwyczaj bowiem przyzwyczajeni jesteśmy do analizy - mając problem, musimy go rozłożyć na kawałki i przeanalizować dokładnie.

Synteza jest w drugą stronę - z wielu informacji dostarczanych przez mniejsze zespoły, musimy powoli wysunąć jakiś ogólny profil działalności firmy, umiejętnie znaleźć najważniejsze informacje i je połączyć ze sobą tak, aby wszystko jak najlepiej prosperowało w firmie. Słowem - wielozadaniowość nie jest naszą naturalną umiejętnością - stanowczo warto ją wyćwiczyć dzięki uczestnictwu w dedykowanych ku temu szkoleniach.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.