Wiele projektów czyli jak ćwiczyć wielozadaniowość?
Projekt to obecnie chyba najbardziej modne słowo w każdej firmie. Aby bowiem usprawnić pracę i zwiększyć jej efektywność, okazuje się, że najlepiej jest ogólne zadanie podzielić na kilka projektów tak, aby każdy zespół wyspecjalizował się w swojej działce.

Wiele projektów czyli jak ćwiczyć wielozadaniowość?
Projekt to obecnie chyba najbardziej modne słowo w każdej firmie. Aby bowiem usprawnić pracę i zwiększyć jej efektywność, okazuje się, że najlepiej jest ogólne zadanie podzielić na kilka projektów tak, aby każdy zespół wyspecjalizował się w swojej działce. Pojawiają się tutaj jednak pewne trudności, które należy mądrze i odpowiednio przezwyciężyć…
Wiele projektów na raz
Przede wszystkim trzeba opowiedzieć trochę o strukturze pracy w takiej dzisiejszej firmie. Mianowicie najczęściej wygląda to tak, że mamy kilka – kilkanaście zespołów i ich kierowników projektów, nad wszystkim zaś czuwa jeszcze jeden ogólny kierownik danego sektora. Przykładowo popatrzmy na dział reklamy.
Ogólny kierownik reklamy koordynuje działania pomniejszych kierowników różnych projektów np. ds. reklamy w gazecie, projektujących reklamę dla telewizji, badających dane o klientach itp. Często w zasadzie nie jest to jeden kierownik ogólny, ale pewien ich zespół albo też kierownik i jego zespół koordynujący. Kierownik każdego zespołu powinien dbać o rozwój wiedzy swoich podwładnych, dlatego agile szkolenia i scrum szkolenia cieszą się taką popularnością.
Wielozadaniowość – ważna technika
Niemniej jednak zarówno ten kierownik, jak i jego zespół powinni umieć podejmować się wielu zadań. Konieczne jest tutaj zdobycie pewnych umiejętności, o których na pewno świetnie powie nam szkolenie project manager.
Oczywiście pewną podstawą będzie tutaj umiejętne zarządzanie czasem, niemniej jednak nie tylko to będzie tak bardzo istotne. Warto bowiem zaznaczyć, że project management szkolenia uczą również, w jaki sposób myśleć syntetycznie. Zazwyczaj bowiem przyzwyczajeni jesteśmy do analizy – mając problem, musimy go rozłożyć na kawałki i przeanalizować dokładnie.
Synteza jest w drugą stronę – z wielu informacji dostarczanych przez mniejsze zespoły, musimy powoli wysunąć jakiś ogólny profil działalności firmy, umiejętnie znaleźć najważniejsze informacje i je połączyć ze sobą tak, aby wszystko jak najlepiej prosperowało w firmie. Słowem – wielozadaniowość nie jest naszą naturalną umiejętnością – stanowczo warto ją wyćwiczyć dzięki uczestnictwu w dedykowanych ku temu szkoleniach.
Podejście Scrum z symulacją pracy w zwinności z wykorzystaniem Lego Game
Istotą szkolenia jest przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu zarządzania projektami Agile w oparciu o podejście zwinne Scrum – koncentrujący się na wysokiej jakości procesu…Podejście Agile Project Management z symulacją pracy w zwinności z wykorzystaniem Lego Game
Istotą szkolenia jest przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu zarządzania projektami Agile w oparciu o podejście zwinne Agile PM, który obejmuje swoim zakresem metody, techniki…- 800 pigułek wiedzy
- 40 filmów edukacyjnych
- ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej