Wystąpienia publiczne- jak nie dać się nerwom
Chyba każdy w życiu musiał wystąpić przed całą salą. Przykładem jest odbieranie dyplomu, czy też świadectwa. Najczęściej obawiamy się, że możemy się potknąć, upaść, czy powiedzieć coś głupiego. Wszystko to sprawia, że gdy rzeczywiście musimy wygłosić przemówienie, czy też poprowadzić jakieś warsztaty, już na samom myśl ręce zaczynają nam się trząść, a od tego już tylko krok do porażki.
Przekuj stres na motywację
Stres może motywować, ale też blokować. Warto więc nad nim zapanować. Oczywiście można się denerwować wystąpieniem publicznym jednak trzeba ustalić już na samym początku i ciągle to sobie powtarzać, że to tylko wystąpienie i nic się nie zmieni.
ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:
Poprowadź swój zespół do sukcesu i rozwijaj swoje kompetencje menadżerskie dzięki naszym szkoleniom menadżerskim Zobacz też:Kontakt wzrokowy to podstawa
Oczywiście podczas przemówienia koniecznie należy nawiązywać kontakt wzrokowy z słuchaczami. W innym wypadku poczują się oni zlekceważeni. Warto więc choć na chwilę skupić wzrok na jak największej grupie osób. Dzięki temu poczują się oni docenieni, a także ważni. Warto zadbać również o odpowiednią mimikę, czyli na zaszkodzi się uśmiechnąć, a swoją postawą sygnalizować otwartość i ekstrawertyczność.
Samokrytyka jest ważna
Oczywiście nie można już na samym początku odnosić sukcesów, jako mówca. Ważna jest praktyka oraz ćwiczenia. Trzeba ciągle się rozwijać i ulepszać swoje możliwości. Warto więc ciągle doszkalać się się z emisji głosu, czy też ćwiczyć odpowiednią postawę ciała. Nie ma nic lepszego, jak sprawdzenie się. Warto więc poprosić znaną nam osobę, aby nagrała nasze wystąpienie, co pozwoli nam ulepszyć je i popracować nad rażącymi błędami.
Szkolenie wystąpienia publiczne jest skierowane dla wszystkich osób, które chcą się rozwijać i ćwiczyć swoje umiejętności, co pozwoli na osiągnięcie sukcesu zawodowego.
Sztuka wystąpień i prezentacji
Niezależnie od tego jak “ładna” jest prezentacja ludzie niewiele z niej zapamiętują. Nie mogą więc przekazać tych informacji innym. Odbiorcy prezentacji rzadko są jedynymi decydentami,…- 800 pigułek wiedzy
- 40 filmów edukacyjnych
- ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej