Wywieranie wpływu na ludzi Cialdini

Są ludzie, których już od ich najmłodszych lat opisać można jako charyzmatycznych i posiadających magnetyczna osobowość. Tak silne jednostki w późniejszych latach życia bez problemów odnajdują się na stanowiskach kierowniczych oraz takich, które wymagają posłuchu u innych.

zdjęcie - Wywieranie wpływu na ludzi Cialdini


Są ludzie, których już od ich najmłodszych lat opisać można jako charyzmatycznych i posiadających magnetyczna osobowość. Tak silne jednostki w późniejszych latach życia bez problemów odnajdują się na stanowiskach kierowniczych oraz takich, które wymagają posłuchu u innych. Jeśli jednak nie należy się do grupy takich szczęśliwców, a stoi się przed niełatwym zadaniem kierowania grupą ludzi, warto sięgnąć po materiały, które pozwolą uzyskać wiedzę odnośnie metod, dzięki którym zadanie to powinno zakończyć się sukcesem.


Jak mówić i działać, aby nas słuchano - czyli co nieco o perswazji

Amerykański psycholog społeczny, Robert Cialdini, poświęcił 15 lat na badanie zasad, które umożliwiają wywieranie wpływu na innych. Wyniki tych badań opisał w książce zatytułowanej Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka, która od lat nie schodzi z list światowych bestsellerów. Szczególne zainteresowanie pozycja ta odniosła wśród specjalistów od marketingu, kierowników, psychologów, nauczycieli oraz dziennikarzy, czyli grup, które w swej codziennej pracy stykają się z wieloma osobami i nierzadko muszą je przekonać do swoich racji. Jak tego dokonać? Cialdini twierdzi, że nie jest to wcale takie trudne. Wystarczy jedynie kierować się opisanymi przez niego regułami, na które składają się: wzajemność, zobowiązanie i konsekwencja, dowód społeczny, lubienie kogoś, a także niedobór czegoś.


Lubię cię, więc chętnie podejmę się tego zadania

Okazuje się, że osoby o magnetycznej osobowości nie bez przyczyny cieszą się posłuchem wśród innych. Jak wynika z badań Cialdiniego, ludzie mają skłonność do uleganiu opinii tych, których uważają za autorytety oraz osób, które bardzo lubią. Jeśli osoba taka zajmuje stanowisko kierownicze, jej polecenia czy wprowadzane przez nią zmiany przyjmowane są z szacunkiem i nie wzbudzają dyskusji albo wzburzenia. Potwierdza to również, że liderami zespołów nigdy nie powinny zostawać osoby autorytarne, niesłuchające i nieszanujące innych oraz zbytnio kontrolujące.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Wybierz nasze szkolenia.

Dowiesz się m.in. jak budować zespół, jak wzmocnić motywację w sobie i organizacji, jak utrzymać najlepszych pracowników w firmie, jak skutecznie zarządzać projektami wg PMI.


 

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.