Zarządzanie czasem – wymysł czy realna umiejętność

Zarządzenie to bardzo chętnie używane współcześnie pojęci odnoszące się do wielu dziedzin życia. Efektywne zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie umiejętnościami, zarządzanie biznesem czy w końcu zarządzanie czasem – to tylko niektóre pojęcia wiążące się z zagadnieniami zarządzania, których popularność i rangę odzwierciedlają kierunki i specjalizacje studiów w tych dziedzinach.

Gamma - Zarządzanie czasem - wymysł czy realna umiejętność

   

  Zarządzenie to bardzo chętnie używane współcześnie pojęci odnoszące się do wielu dziedzin życia. Efektywne zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie umiejętnościami, zarządzanie biznesem czy w końcu zarządzanie czasem - to tylko niektóre pojęcia wiążące się z zagadnieniami zarządzania, których popularność i rangę odzwierciedlają kierunki i specjalizacje studiów w tych dziedzinach.


  W ostatnim czasie szczególnie modne jest pojęcie zarządzania czasem, przez wiele osób jest jednak błędnie rozumiane lub też nie rozumiane wcale i traktowane w sposób trywialny. W rzeczywistości jednak umiejętność efektywnego zarządzania czasem własnym oraz czasem podległego zespołu jest niezwykle cenną zdolnością którą na całe szczęście można w sobie wypracować.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Skutecznie zarządź swoim czasem. Oferujemy szkolenie z zarządzania czasem podczas którego m. in.: dowiesz się jak planować i określać cele, jakie są bariery osobiste w zarządzaniu sobą w czasie, oraz jak je przezwyciężyć, poznasz techniki, które są pomocne w zarządzaniu czasem.Zajrzyj również tutaj: szkolenia po angielsku, szkolenia dla firm Warszawa.

  O potrzebie rozwijania umiejętności zarządzania czasem możemy przekonać się wykonując prosty test. Zadajmy sobie pytanie czy kiedykolwiek albo nawet w ostatnim czasie mieliśmy do wykonania więcej niż jedną czynność i pomimo świadomości, że obowiązków jest wiele nie potrafiliśmy się do nich zabrać, nie widzieliśmy od czego zacząć i jak wykorzystać czas przeznaczony na ich wykonanie. Brak umiejętności tak zwanego "zebranie się " do pracy, problemy z dokonywaniem selekcji i oceną ważności i pilności obowiązków czy też kłopoty z realną oceną czasu potrzebnego nam na wykonanie danego zadania, a nawet popularne odkładanie wszystkiego na ostatnią chwilę - to wszystko przesłanki do podjęcia refleksji nad swoimi kompetencjami w zakresie zarządzania czasem. Bardzo często kłopoty takie sprawiają, że czujemy się zmęczeni i przytłoczeni pracą nawet jeśli nie doskwiera nam nadmiar obowiązków. Wszystkiemu winna jest zła organizacja pracy i brak umiejętności uporządkowania i ustalenia hierarchii obowiązków. Poznanie kilku prostych technik, takich jak na przykład technika pomodoro - może okazać się pomocne i usprawnić nie tylko naszą pracę, ale również osobiste życie codzienne. Tematykę tę możemy zgłębić samodzielnie lub też podczas odpowiednio dobranego szkolenia.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.