Zarządzanie projektami dla początkujących

Obecnie na polskim rynku szkoleniowych przeróżne firmy i organizacje pozarządowe oferują cały szereg różnego rodzaju, mniej lub bardziej specjalistycznych szkoleń z zakresu zarządzania projektami. Zanim jednak dokona się analizy szkoleń poświęconych szczegółowym aspektom zarządzania projektem warto poświęcić chwilę, by rzucić okiem na szkolenia na poziomie podstawowym.
   
  Obecnie na polskim rynku szkoleniowym przeróżne firmy i organizacje pozarządowe oferują cały szereg różnego rodzaju, mniej lub bardziej specjalistycznych szkoleń z zakresu zarządzania projektami, np. agile project management szkolenie. Zanim jednak dokona się analizy szkoleń poświęconych szczegółowym aspektom zarządzania projektem warto poświęcić chwilę, by rzucić okiem na szkolenia na poziomie podstawowym.

  Przeciętne szkolenie z zarządzania projektami na poziomie podstawowym na polskim rynku szkoleniowym jest przedsięwzięciem jednodniowym realizowanym zwykle w ciągu ośmiu godzin roboczych z dwiema przerwami kawowymi i jedną przerwą obiadową.

  Podczas takiego jednodniowego warsztatu wszyscy uczestnicy biorący udział w opisywanym przedsięwzięciu zapoznają się ze skróconą receptą na możliwie najbardziej efektywne i skuteczne zarządzanie projektem i zespołem projektowym na wszystkich etapach życia projektu.

  Uczestnicy szkolenia scrum uczą się jak powinni planować i wykonywać działania tak, by realizowane przedsięwzięcie po pierwsze osiągnęło wszystkie założone cele, a po drugie, by wykonywane działania nie przekroczyły zakładanego w projekcie budżetu.

  Szkolenia podstawowe, takie jak szkolenia project management, pomagają również uczestnikom w załatwianiu spraw administracyjnych, ponieważ z reguły przekazywane są im szablony dokumentów zarządczych i administracyjnych, które po wypełnieniu są gotowe do użycia w rozmaitych czynnościach prawnych i postepowaniach administracyjnych. Jest to z pewnością duży plus, który ułatwia, zwłaszcza początkującym osobom, poradzenie sobie z kwestiami proceduralnymi.

  Standarem jest wydanie stosownego certyfikatu np. PMI REP za udział w szkoleniu podstawowym z zarządzania projektami. Koszt wzięcia udziału w opisywanym przedsięwzięciu wynosi zwykle około tysiąca złotych bez podatku VAT. W kontekście kosztów należy pamiętać o tym, iż niektóre podmioty kierujące swoich pracowników lub wolontariuszy na szkolenia uprawione są do występowania o zwrot tego podatku.

  Szkolenie z zarządzania projektami, jak wspomniano na początku, realizowane jest w ciągu jednego dnia roboczego i trwa w sumie 8 godzin.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.