Zarządzanie talentami

Nowoczesne modele zarządzania firmami oparte są na założeniu, że rozwój całego przedsiębiorstwa można osiągnąć poprzez inwestowanie w rozwój poszczególnych jej pracowników. Każda osoba zatrudniona na jakimkolwiek stanowisku jest niezmiernie istotnym trybem w funkcjonowaniu całej maszyny.

zdjęcie - (the_title())

   

  Nowoczesne modele zarządzania firmami oparte są na założeniu, że rozwój całego przedsiębiorstwa można osiągnąć poprzez inwestowanie w rozwój poszczególnych jej pracowników. Każda osoba zatrudniona na jakimkolwiek stanowisku jest niezmiernie istotnym trybem w funkcjonowaniu całej maszyny. Dlatego bardzo ważne jest to, aby nie zatrudniać osób przypadkowych. Pod każde stanowisko powinien być stworzony profil pracownika idealnego, a jego poszukiwania powinny być prowadzone do skutku. Jest to już zadanie przeznaczone dla kadry menedżerskiej.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak rozpoznawać potrzeby pracowników i skutecznie ich motywować? Zapraszamy HR i liderów na szkolenia HR. Zobacz też: szkolenie zarządzanie ludźmi, szkolenia managerskie.

  Zarządzanie talentami w firmie

  Znalezienie idealnego pracownika to jedno, a jego utrzymanie i umożliwienie mu indywidualnego rozwoju w ramach sprawowanych obowiązków, to już zupełnie inna historia. Zarządzanie talentami w firmie polega na takim skonstruowaniu systemu motywacyjnego i programu szkoleń aby w maksymalny sposób móc wykorzystać umiejętności i talenty drzemiące w każdym pracowniku. Aby móc precyzyjnie określić drzemiące w zespole pracowniczym umiejętności trzeba cechować się nie lada wrażliwością i posiadać spore doświadczenie w tym temacie. Jednak czas przeznaczony na edukację i doszkalanie kadry menedżerskiej z pewnością przyniesie profity w postaci większych obrotów w firmie. Ponadto, pracownik, który będzie miał zapewnioną jasną ścieżkę rozwoju i będzie mógł zaspokajać swoje ambicje, z pewnością nie będzie nawet myślał o zmianie miejsca zatrudnienia.

  Szkolenia dla menedżerów

  Zarządzanie zespołem pracowników, wyłapywanie i kształtowanie ich talentów to nie lada wyzwanie. Sprostać mu mogą tylko najlepsi menedżerowie. Warto posyłać kadrę kierowniczą na specjalistyczne szkolenia, na których można nabyć niezbędne w tej dziedzinie umiejętności. W swoim programie zawierają one opracowywanie strategii rozwoju talentów a także plany motywacyjne dla poszczególnych pracowników. Uczestnictwo w szkoleniach tego typu zwiększy kompetencje menedżerów i uwrażliwi ich na kwestie związane z wyłapywaniem ponadprzeciętnych talentów z zespołu pracowników.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.