Zarządzanie talentami w organizacji

Każdy pracownik powinien być doceniany za swoją pracę, zwłaszcza jeżeli na pierwszy rzut oka widoczne jest jego zaangażowanie i zapał do pracy. Systemy wynagrodzeń mogą przybierać różną formę. Przykładowo może to być premia finansowa lub też wycieczka pracownicza w jakieś atrakcyjne miejsce.

zdjęcie - (the_title())

   

  Każdy pracownik powinien być doceniany za swoją pracę, zwłaszcza jeżeli na pierwszy rzut oka widoczne jest jego zaangażowanie i zapał do pracy. Systemy wynagrodzeń mogą przybierać różną formę. Przykładowo może to być premia finansowa lub też wycieczka pracownicza w jakieś atrakcyjne miejsce. Jednak czasem są osoby, o które należy zadbać w sposób szczególny. Tyczy się to pracowników szczególnie utalentowanych. Rozwój drzemiących w nich talentów może przysłużyć się całej organizacji. W jaki sposób skutecznie wyłapywać takie talenty i planować ścieżkę ich rozwoju?

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Szkolenie zarządzanie zespołem pracowniczym - jak zbudować silny zespół? Wznieś na wyższy poziom swoje umiejętności zarządzania zespołem. Szkolenie przeznaczone dla menagerów i liderów.
  Tematy powiązane z tym szkoleniem: szkolenie online - zarządzanie zespołem, szkolenia menedżerskie. inne szkolenia online

  Zarządzanie talentami w organizacji

  Zanim zacznie się myśleć o tym, w jaki sposób zorganizować rozwój talentów kadry pracowniczej, to w pierwszej kolejności trzeba takie talenty wyłowić. Sposobów na dokonanie tego jest parę. Można próbować pozyskiwać talenty spośród osób zatrudnionych w konkretnej organizacji. Aby to sprawnie przeprowadzić, warto przynajmniej raz do roku przeprowadzać szczegółowy przegląd wszystkich zatrudnionych osób. Innym sposobem na pozyskanie prawdziwych talentów jest rekrutacja najzdolniejszych absolwentów kończących najbardziej prestiżowe kierunki. Może to jednak nie być najłatwiejsza droga, ponieważ osoby takie najczęściej są rozchwytywane przez różne organizacje. Ostatnią możliwością jest ściąganie do własnej firmy pracowników zewnętrznych słynących z nadprzeciętnego zaangażowania i wybitnych umiejętności. Jeżeli już pozyska się takiego pracownika, to trzeba zadbać o jego rozwój. Nie wystarczą w tym przypadku szkolenia ogólne. Warto jest zaplanować takiej osobie indywidualną ścieżkę rozwoju w przedsiębiorstwie, dokładnie zastanawiając się jakie korzyści mogą przynieść konkretne talenty.

  Szkolenia z wyławiania talentów

  Szkolenia organizowane dla kadry menedżerskiej posiadają bardzo zróżnicowaną tematykę. Coraz częściej są jednak wybierane warsztaty dotyczące tego w jaki sposób zarządzać talentami. Można się na nich dowiedzieć, w jaki sposób przyciągać do swojej organizacji najbardziej wartościowe osoby, oraz tego w jaki sposób efektywnie zarządzać ich rozwojem, aby dana organizacja odniosła z tego jak największe zyski.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.