Zarządzanie w firmie informatycznej – metodyki zwinne

Programowanie zwinne, zwane również metodykami zwinnymi to sposób zarządzania wykorzystywany w informatyce. Zastosowanie go, wynika z zaobserwowania, iż wymagania konsumenta często zmieniają się (najczęściej rosną) podczas trwania projektu, co z perspektywy przedsiębiorstwa może generować pewne problemy. Zastosowanie tej metody umożliwia stałe wprowadzanie zmian i poprawek na każdym etapie programowania, co z jednej strony pozwala sprostać oczekiwaniom klienta, a z drugiej umożliwia ukończenie projektu w rozsądnym terminie. 

Programowanie zwinne, zwane również metodykami zwinnymi to sposób zarządzania wykorzystywany w informatyce. Zastosowanie go, wynika z zaobserwowania, iż wymagania konsumenta często zmieniają się (najczęściej rosną) podczas trwania projektu, co z perspektywy przedsiębiorstwa może generować pewne problemy.

Zastosowanie tej metody umożliwia stałe wprowadzanie zmian i poprawek na każdym etapie programowania, co z jednej strony pozwala sprostać oczekiwaniom klienta, a z drugiej umożliwia ukończenie projektu w rozsądnym terminie.

Takie rozwiązanie jest dla firmy podwójnie korzystne. Pozwala bowiem usatysfakcjonować klienta, a zatem zwiększyć prawdopodobieństwo, że wróci i ponownie skorzysta z usług przedsiębiorstwa. Pozwala również zaoszczędzić czas, dzięki czemu personel może szybciej przejść do realizacji innych projektów.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Rozwój nowoczesnych technologii spowodował że współcześni menadżerowie i liderzy stanęli przed nowym wyzwaniem, jakim jest kierowanie zespołami rozproszonymi. Jak sprawnie kierować pracą osób które pracują w jednym zespole a fizycznie znajdują się gdzie indziej?

Mogą Cię zainteresować: talenty Gallupa, szkolenie dla brygadzistówszkolenia otwarte Warszawa.

Generalnie rzecz ujmując ten konkretny rodzaj metodyk oparto na zdyscyplinowanym zarządzaniu procesem produkcji oprogramowania. Ze względu na wspomniane zdyscyplinowanie konieczne jest dokonywane w procesie produkcyjnym częstych inspekcji pod kątem weryfikacji zakładanych wymagań i rozwiązań, czy rezultatów, co tyczy się zarówno specyfikacji wytarzanych produktów, jak również samego oprogramowania.

Metodyki zwinne sprawdzają się w szczególności w małych i średnich firmach.

W korporacjach można je zastosować w poszczególnych zespołach. Wynika to z fakt, iż ten typ zarządzania przeznaczony jest przede wszystkim dla niewielkich grup, które nie mają żadnych problemów z bezpośrednią komunikacją.

W jego założeniach nacisk kładziony jest na komunikację bezpośrednią, a w ostateczności kanałami takimi jak e-mail, telefon, czy wideokonferencja. Takie podejście ma na celu zminimalizować potrzebę tworzenia dokumentacji, czyli zaoszczędzić czas.

Poszczególne etapy wytwarzania kodu oprogramowania zwą się iteracjami. W ich trakcje pisze się kod, po czym, po zakończeniu danego etapu (iteracji) następuje sprawdzenie powstałego kodu i jego testowanie. Przyjęcie takiego trybu pracy pozwala na stosunkowo szybkie tworzenie oprogramowania bardzo wysokiej jakości.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.