Zwinne zarządzanie – na czym polega?

Zarządzanie zwinne jest jednym ze sposobów zarządzania projektami. Być może jest najbardziej wymagającym sposobem zarządzania w projektach, ale w dzisiejszych czasach uważane jest również za jedno z najbardziej skutecznych.

zdjęcie - (the_title())


Zwinne zarządzanie - na czym polega?

Zarządzanie zwinne jest jednym ze sposobów zarządzania projektami. Być może jest najbardziej wymagającym sposobem zarządzania w projektach, ale w dzisiejszych czasach uważane jest również za jedno z najbardziej skutecznych.

W przypadku zarządzania projektami możemy wyróżnić kilka metod, które wykorzystywane są zdecydowanie najczęściej. Do sposobów zaś najczęściej zalicza się zarządzanie tradycyjne i zwinne. Na czym jednak polega różnica pomiędzy nimi?

Jak wskazuje agile project management szkolenie, w przypadku zwinnego zarządzania projektami mamy zwykle do czynienia z bardzo uniwersalną, elastyczna i kreatywną metodą. Wymaga ona również sporo kreatywności i elastyczności od osób zaangażowanych w projekt.

Liczne szkolenia menedżerskie Wrocław pokazują, że zwinne zarządzanie sprawdza się idealnie w wielu wypadkach, zwłaszcza kiedy trudno jest jasno określić pewne elementy projektu. Metody zwinne pozwalają na ciągłe reagowanie, dostosowywanie się i szybkie reagowanie.

Tradycyjne metody zarządzania w projektach mają nieco bardziej sztywne ramy. Project management szkolenia pokazują doskonale, jakie są zależności pomiędzy tradycyjny, a zwinny zarządzaniem. Bez większych problemów wskazują także na to, jak bardzo obie metody zarządzania mają zastosowanie w codziennym zarządzaniu projektami.

Warto mieć świadomość, że różne projekty o różnym charakterze mogą wymagać zastosowania innych metod zarządzania nimi. Co więcej, zdarza się, że w jednym projekcie różne jego elementy są zarządzane w inny sposób.

Z tego względu wato poznać wszystkie te metody, aby świadomie i komfortowo posługiwać się nimi w każdej sytuacji. W zdobyciu takich umiejętności i doświadczenia mogą pomóc szkolenia menedżerskie Wrocław, podczas których omawiane są różne rodzaje zarządzania w projektach, zarówno te tradycyjne, jak i te zwinne (np. scrum szkolenia).

W każdym wypadku należy jednak pamiętać, że zarządzanie projektami wymaga odpowiednich kompetencji, umiejętności, a także doświadczenia, które z pewnością będzie bardzo pomocne.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.