Team Building poprzez aktywności ruchowe

Wśród propozycji gier stosowanych zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych pozwalających na integrację, znajdują się często aktywności czysto ruchowe, które jednak przez swoją pozorną prostotę, budują w grupie pozytywny nastrój i rozluźniają atmosferę.

Gamma - Team Building poprzez aktywności ruchowe

Team Building poprzez aktywności ruchowe

Wśród propozycji gier integracyjnych stosowanych zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych, znajdują się często aktywności czysto ruchowe, które jednak przez swoją pozorną prostotę, budują w grupie pozytywny nastrój i rozluźniają atmosferę.

Tego typu zabawy przeprowadzane są najczęściej na rozpoczęcie wyjazdu, kiedy grupa pracowników postawionych w niecodziennej sytuacji stara się przełamać początkowe skrępowanie.

Do zabaw teambuilding idealnie w tym pomagających należą m. in. takie zabawy, jak „Wodociąg”, „Przekręcania koca” czy „Teddy Bear”. Skłonienie w nich uczestników do aktywności ruchowej wyrywa ich z postrzegania siebie w zazwyczaj statycznych sytuacjach biurowych, pobudza wyobraźnię i aktywność.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Firmowe imprezy integracyjne są idealną okazją na nawiązanie relacji między pracownikami.  Impreza integracyjna,podczas której uczestnicy doświadczają atrakcyjnych w formie gier szkoleniowych, a następnie z pomocą trenera pozyskują wiedzę na temat zjawisk i procesów, które zaszły, może stać się solidnym fundamentem dalszych relacji służbowych.

Poznaj nasze rozwiązania zaprojektowane w duchu team building :

W zabawie „Wodociąg” zadanie uczestników polega na napełnieniu wodą rury PCV z wywierconymi w niej na wylot dziurami tak, aby znajdująca się w rurze butelka wypłynęła na powierzchnię. Już w trakcie tej zabawy kształtuj się w uczestnikach zdolność współpracy i zarządzania podziałem obowiązków.

Zadanie postawione w niej można bowiem wykonać tylko dzieląc grupę na dwie połowy: z których jedna zatyka w rurze dziury, a druga napełnia ją wodą.

Dużo prostsza, ale także skłaniająca do współpracy i nietypowej aktywności ruchowej, jest zabawa w przekręcanie koca na ziemi na drugą stronę, które musi zostać wykonane samymi stopami, a jednocześnie bez dotykania nimi podłogi.

Pozornie proste wyzwanie jest impulsem do zupełnie nietypowego zachowania uczestników, znacznie przyczyniającego się do rozluźnienia atmosfery wyjazdu firmowego.

Bardzo prostym rozwiązaniem przełamującym lody nieśmiałości między uczestnikami jest także ruchowa aktywność „Teddy Bear” – rozgrywająca się przy dźwiękach muzyki, do których mają poruszać się jej uczestnicy.

Na dany sygnał, wykrzyczaną przez prowadzącego zabawę wybraną liczbę, uczestnicy muszą stworzyć grupy, w których liczebność członków odpowiada wykrzyczanej liczbie. W trakcie tej zabawy uczestnicy są stopniowo eliminowani, ze względu na stworzenie zbyt małej lub zbyt dużej grupy.

Wszystkie tego typu gry szkoleniowe z zakresu teambuildingu sprawdzają się nie tylko w środowisku dorosłych, ale też dzieci rozpoczynających dopiero naukę w przedszkolu i uczących się zasad współpracy w grupie.

Można je nieco modyfikować, zwłaszcza w przypadku ostatniej zabawy „Teddy Bear”, aby nie wzbudzić w dzieciach poczucia krzywdy z powodu odpadania z gry.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.