Budowa wieży

Prowadzenie działań z zakresu budowania duchu zespołu czyli team building nie może być oparte wyłącznie o niepełne informacje i niesprecyzowane oczekiwania wobec efektów takich działań.

zdjęcie - (the_title())

Budowa wieży

Prowadzenie działań z zakresu budowania ducha zespołu czyli teambuilding nie może być oparte wyłącznie o niepełne informacje i niesprecyzowane oczekiwania wobec efektów takich działań.

Innym słowy chcąc mieć efekty trzeba podjąć profesjonalne działania, które muszę znajdować oparcie w odpowiedniej wiedzy i doświadczeniu specjalistów w tym zakresie. Trzeba bowiem pamiętać, że nie każde ćwiczenie będzie odpowiednie dla każdej grupy pracowników, a co więcej nie każde ćwiczenie może być kierowane w celu osiągnięcia konkretnego celu. Warto zatem polegać na profesjonalistach, którzy dobrze wiedzą co i jak oraz na kim można wykorzystać, by osiągnąć oczekiwany przez menagera zespołu cel.

Podstawą każdego zespołu jest przede wszystkim zdolność jego członków do współpracy oraz zaufanie tak do osób, jak i własnych oraz cudzych umiejętności. W celu podnoszenie tychże zdolności dobrze jest przeprowadzać gry czy też ćwiczenia, które doskonale sprawdzają się w ramach budowania ducha zespołu. Jedną z ciekawszych gier, które doskonale poprawiają współpracę w zespole oraz budują zaufanie pomiędzy jego członkami jest budowa wieży czy też domu.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Projektując szkolenia team building dokładamy staranności w doborze aktywności dla uczestników, wyborze charyzmatycznego prowadzącego oraz profesjonalnej ekipy wspierającej i animującej wydarzenie.

Firmowe imprezy integracyjne to nasza specjalność! Sprawdź sam:

Przeprowadzenie tego ćwiczenia ma na celu przede wszystkim tworzenie ducha zespołu, poprawienie zdolności do współpracy, ukierunkowania działań na wspólny cel, poprawienie odporności na pracę pod presją czasu, umiejętne kierowanie środków finansowych, planowanie i rozdzielanie zadań. Ponadto w toku przebiegającego ćwiczenia będą pojawiać się w niemal naturalny sposób kompetencje przywódcze oraz same działania wymuszą na uczestnikach konieczność kreatywnego myślenia, które wychodzi poza standardowe koncepcje.

W grze Budowa wieży (domu) uczestnicy są podzieleni na podzespoły, które realizując swoje zadania muszą wspólnie stworzyć jeden budynek lub inną budowlę. Jednak w celu jej skonstruowania konieczne jest nabywanie elementów niezbędnych do budowy. Środki niezbędne do zakupu zdobywa się poprzez realizowanie pomniejszych zadań oraz wykorzystywania narzędzi wskazanych w instrukcji.
Gra przeznaczona jest dla grup od 30 do aż 300 uczestników.

Rozgrywka trwa od 80 do 120 minut. W jej toku należy liczyć się z umiarkowanym poziomem aktywności fizycznej. Trzeba jednak zaznaczyć, że jest to ćwiczenie, które najlepiej oddaje to czym jest teambuilding. Jednocześnie jest to także emocjonująca gra, która stanowi formę rozrywki.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.