Budowa wieży

Prowadzenie działań z zakresu budowania duchu zespołu czyli team building nie może być oparte wyłącznie o niepełne informacje i niesprecyzowane oczekiwania wobec efektów takich działań.

2 stycznia 2019
zdjęcie - Budowa wieży

Budowa wieży

Prowadzenie działań z zakresu budowania ducha zespołu czyli teambuilding nie może być oparte wyłącznie o niepełne informacje i niesprecyzowane oczekiwania wobec efektów takich działań.

Innym słowy chcąc mieć efekty trzeba podjąć profesjonalne działania, które muszę znajdować oparcie w odpowiedniej wiedzy i doświadczeniu specjalistów w tym zakresie. Trzeba bowiem pamiętać, że nie każde ćwiczenie będzie odpowiednie dla każdej grupy pracowników, a co więcej nie każde ćwiczenie może być kierowane w celu osiągnięcia konkretnego celu. Warto zatem polegać na profesjonalistach, którzy dobrze wiedzą co i jak oraz na kim można wykorzystać, by osiągnąć oczekiwany przez menagera zespołu cel.

Podstawą każdego zespołu jest przede wszystkim zdolność jego członków do współpracy oraz zaufanie tak do osób, jak i własnych oraz cudzych umiejętności. W celu podnoszenie tychże zdolności dobrze jest przeprowadzać gry czy też ćwiczenia, które doskonale sprawdzają się w ramach budowania ducha zespołu. Jedną z ciekawszych gier, które doskonale poprawiają współpracę w zespole oraz budują zaufanie pomiędzy jego członkami jest budowa wieży czy też domu.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Projektując szkolenia team building dokładamy staranności w doborze aktywności dla uczestników, wyborze charyzmatycznego prowadzącego oraz profesjonalnej ekipy wspierającej i animującej wydarzenie.

Firmowe imprezy integracyjne to nasza specjalność! Sprawdź sam:

Przeprowadzenie tego ćwiczenia ma na celu przede wszystkim tworzenie ducha zespołu, poprawienie zdolności do współpracy, ukierunkowania działań na wspólny cel, poprawienie odporności na pracę pod presją czasu, umiejętne kierowanie środków finansowych, planowanie i rozdzielanie zadań. Ponadto w toku przebiegającego ćwiczenia będą pojawiać się w niemal naturalny sposób kompetencje przywódcze oraz same działania wymuszą na uczestnikach konieczność kreatywnego myślenia, które wychodzi poza standardowe koncepcje.

W grze Budowa wieży (domu) uczestnicy są podzieleni na podzespoły, które realizując swoje zadania muszą wspólnie stworzyć jeden budynek lub inną budowlę. Jednak w celu jej skonstruowania konieczne jest nabywanie elementów niezbędnych do budowy. Środki niezbędne do zakupu zdobywa się poprzez realizowanie pomniejszych zadań oraz wykorzystywania narzędzi wskazanych w instrukcji.
Gra przeznaczona jest dla grup od 30 do aż 300 uczestników.

Rozgrywka trwa od 80 do 120 minut. W jej toku należy liczyć się z umiarkowanym poziomem aktywności fizycznej. Trzeba jednak zaznaczyć, że jest to ćwiczenie, które najlepiej oddaje to czym jest teambuilding. Jednocześnie jest to także emocjonująca gra, która stanowi formę rozrywki.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

24 czerwca 2019
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
24 czerwca 2019
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
24 czerwca 2019
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
24 czerwca 2019
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.
24 czerwca 2019
Wiele mówi się ostatnio o różnych formach, które mogą przybierać szkolenia integracyjne dla firm. Kreatywność pod tym względem bywa naprawdę olbrzymia. Każdemu z tego typu pomysłów powinna jednak zawsze przyświecać idea team buildingu. Czym on tak naprawdę jest i do czego może się przydać podczas wyjazdów firmowych?
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.