Gry Team Buildingowe – udany proces pogłębiający integrację w firmie

Gwarancją udanego wyjazdu integracyjnego jest we współczesnych nam czasach już nie tylko zapewnienie pracownikom dostępu do alkoholu oraz zagwarantowanie im spędzenia czasu na wyjeździe w hotelowym spa.

 
zdjęcie - (the_title())

Gry Team Buildingowe - udany proces pogłębiający integrację w firmie

Gwarancją udanego wyjazdu firmowego jest we współczesnych nam czasach już nie tylko zapewnienie pracownikom dostępu do alkoholu oraz zagwarantowanie im spędzenia czasu na wyjeździe w hotelowym spa.

Jeśli zarządzający firmą poważnie myślą o teambuildingu i strategii budowania zespołu mającego do siebie zaufanie i pozytywne relacje, wykorzystują organizowane obecnie wyjazdy szkoleniowe na wykłady, aktywności i gry teambuildingowe, które doświadczeni trenerzy są w stanie przeprowadzić z efektem zadziwiającym samych pracowników.

Choć sam teambuilding często mylony jest z integracją i wpisywany w program wyjazdów firmowych, to podstawowym rozróżnieniem między nimi jest fakt, że integrację przeprowadzamy najczęściej między osobami, które się nie znają.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Firmowe imprezy integracyjne są idealną okazją na nawiązanie relacji między pracownikami.  Impreza integracyjna,podczas której uczestnicy doświadczają atrakcyjnych w formie gier szkoleniowych, a następnie z pomocą trenera pozyskują wiedzę na temat zjawisk i procesów, które zaszły, może stać się solidnym fundamentem dalszych relacji służbowych.

Poznaj nasze rozwiązania zaprojektowane w duchu team building :

Sam proces zaś to działanie ze sztucznie utworzonymi grupami osób, które mają już proces zapoznawania się za sobą i funkcjonują na co dzień w pracy, szkole czy przedszkolu – bo tego typu działania można przeprowadzać zarówno z osobami dorosłymi, jak i dziećmi. Jak wskazuje sama nazwa, Jest to praca nad budowaniem już istniejącego zespołu i pogłębianiem w nim relacji między poszczególnymi pracownikami.

Doświadczony trener lub animator teambuildingu ma do dyspozycji szereg sprawdzonych i skutecznych zabaw umożliwiających przeprowadzenie uczestników szkoleń outdoorowych przez cały proces pogłębiania relacji.

Najczęściej zaczyna więc od rozluźniania atmosfery, która zawsze na początku szkoleń jest nieco napięta, przez zajęcia skłaniającego do logicznego myślenia i wspólnego rozwiązywania postawionych przed zespołem problemów w trakcie których można w łatwy sposób wyłonić liderów grupy i nakłonić ją do wspólnego działania prowadzącego do sukcesu, po zabawy budujące zaufanie do innych uczestników i skłaniające pracowników do śmielszego występowania z własną inicjatywą i nawet ryzykownymi pomysłami w codziennym życiu firmy.

Początkowe zabawy proponowane w ramach integracji najczęściej wiążą się z aktywnością ruchową, która najskuteczniej przełamuje lody między uczestnikami szkoleń, skłaniając ich do chwilami absurdalnych zachowań, umożliwiających jednak zobaczenie w koledze zza biurka obok człowieka wyrwanego ze służbowego mundurka i przyklejonej mu na co dzień etykietki.

Kolejne – stają się treningiem uważnego słuchania pozostałych uczestników zabaw i przekonywaniem na własnej skórze, że tylko grupowe działanie może doprowadzić do sukcesu. W grach dotykających relacji zaufania grupie uczestnicy skupiają się zaś na przekraczaniu granic komfortu, wyzwalając przy tym emocje i budując poczucie współzależności.

Dzięki umiejętnemu przeprowadzeniu tego typu zajęć w trakcie wyjazdu można zbudować zespół polegający na sobie, motywujący się wzajemnie do działania i widzący w takiej pracy sens rozwoju firmy.

 

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.