Impreza firmowa w stylu PRL

Moda na PRL nieustająco trzyma się mocno. Dowodem jest nie tylko nieustające powodzenie wytykających absurdy tego okresu w dziejach Polski filmów Stanisława Barei, ale także nowe produkcje filmowe, których akcja rozgrywa się w tamtych czasach, cieszących się dużą popularnością wśród widzów, jak „Bogowie” czy „Sztuka kochania”.

zdjęcie - (the_title())

Impreza firmowa w stylu PRL

Moda na PRL nieustająco trzyma się mocno. Dowodem jest nie tylko nieustające powodzenie wytykających absurdy tego okresu w dziejach Polski filmów Stanisława Barei, ale także nowe produkcje filmowe, których akcja rozgrywa się w tamtych czasach, cieszących się dużą popularnością wśród widzów, jak „Bogowie” czy „Sztuka kochania”.

Udanym sposobem na wykorzystanie tej mody jest organizacja imprezy firmowej według scenariusza przywołującego w pełni klimat tamtych czasów, już nie w formie lękowej, ale dobrej zabawy z nutką sentymentów.

Przy wszystkich swoich wadach, PRL miał jednak elementy, które potrafią dzisiaj rozczulić sporą liczbę osób. Znakomicie miała się w jego czasach polska muzyka, żeby przywołać polski big-beat, czy takich wykonawców jak Skaldowie i Czesław Niemen.

Trudne warunki życia wymuszały pomysłowość, jeśli chodzi o przygotowanie jakiegokolwiek spotkania z przyjaciółmi, który jednak według wrażeń niektórych odbywały się dużo częściej niż w dzisiejszych czasach, kiedy kontakt z drugim człowiekiem zastępuje w dużym stopniu technologia.

Impreza firmowa utrzymana w stylu PRL to nie tylko muzyka i stroje nawiązujące do tamtej epoki, ale także przywołanie chwil, kiedy wszyscy mieli chyba nieco więcej czasu i nie tak wiele bodźców atakujących ich z wielu stron.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Firmowe imprezy integracyjne są idealną okazją na nawiązanie relacji między pracownikami.  Impreza integracyjna,podczas której uczestnicy doświadczają atrakcyjnych w formie gier szkoleniowych, a następnie z pomocą trenera pozyskują wiedzę na temat zjawisk i procesów, które zaszły, może stać się solidnym fundamentem dalszych relacji służbowych.

Poznaj nasze rozwiązania zaprojektowane w duchu team building :


Decydując się na imprezę w stylu PRL, możemy wybrać z oferty firm eventowych specjalizujących się w przywołaniu klimatu tamtych czasów. Moda na PRL spowodowała bowiem wysyp atrakcji wykorzystujących ten sentyment, chociażby w Krakowie, gdzie można ruszyć śladem tamtych czasów w specjalnie przygotowanych wycieczkach po Nowej Hucie odbywanych najczęściej najbardziej adekwatnych pojazdem do klimatu PRL, czyli maluchem, ewentualnie syrenką.

Do wyboru mamy także typowe pikniki firmowe z muzyką z tamtych czasów i możliwością udostępnienia pracownikom strojów z epoki. Już samo przebranie się w ubrania rodem ze zdjęć rodziców dzisiejszych pracowników, znakomicie rozluźni atmosferę i pozwoli na zabawę swoim wizerunkiem wychodzących z codziennego służbowego mundurka.

Niezbędnym dodatkiem do wykreowania atmosfery tamtych czasów będzie wystrój namiotu lub sali, w której odbywa się zabawa, dokonany przy pomocy baloników, serpentyn, wiatraczków czy kogucików z jarmarków – im bardziej przaśnych, tym lepiej przywołujących klimat czasów, w których brakowało wszystkiego, a słowo design znali tylko nieliczni.

Warto także zadbać o menu – tym razem nie w stylu kuchni fusion, ale przekąskach rodem z PRL – z jajkami na twardo, kiełbasą, ogórkami kiszonymi i śledziami na czele – a zabawę i dobry nastrój pracowników mamy zagwarantowane.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.