Integracja podstawą sukcesu.

Rozwój firmy powinien być priorytetem każdego właściciela czy prezesa. Powinni oni dbać o to by ich firma się rozwijała a pracownicy byli zadowoleni. Co jest jednak ważne w rozwijaniu firmy ? Otóż w rozwoju każdej firmy ważne są dwie sprawy. Pierwszą z nich jest inwestowanie w rzeczy martwe drugie w ludzi. Rzeczy martwe co to takiego. Otóż inwestowanie w rzeczy martwe to nic innego jak inwestycje w wyposażenie, wygląd firmy i komfort pracowników.

zdjęcie - (the_title())

Integracja podstawą sukcesu.

Rozwój firmy powinien być priorytetem każdego właściciela czy prezesa. Powinni oni dbać o to by ich firma się rozwijała a pracownicy byli zadowoleni. Co jest jednak ważne w rozwijaniu firmy ? Otóż w rozwoju każdej firmy ważne są dwie sprawy. Pierwszą z nich jest inwestowanie w rzeczy martwe drugie w ludzi. Rzeczy martwe co to takiego. Otóż inwestowanie w rzeczy martwe to nic innego jak inwestycje w wyposażenie, wygląd firmy i komfort pracowników.

Jest on bardzo istotny ponieważ dzięki dobrze wyposażonej firmie w sprzęt i dodatki pracownicy mogą pracować szybciej, efektywniej a ponadto bardziej komfortowo. Co jest również ważne takie wyposażanie firmy jest bardzo ważne lecz musi być przeprowadzane w bardzo przemyślany sposób. Inne bowiem będą urządzenia istotne w firmie prowadzącej biuro rachunkowe a inne w firmie zajmującej się geodezją.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Firmowe imprezy integracyjne są idealną okazją na nawiązanie relacji między pracownikami.  Impreza integracyjna,podczas której uczestnicy doświadczają atrakcyjnych w formie gier szkoleniowych, a następnie z pomocą trenera pozyskują wiedzę na temat zjawisk i procesów, które zaszły, może stać się solidnym fundamentem dalszych relacji służbowych.

Poznaj nasze rozwiązania zaprojektowane w duchu team building :

Ponadto pamiętajmy również o komforcie pracy pracowników. Ważne jest aby zadbać o ich wygodę i komfort w czasie pracy. Jeśli pracują przy komputerach może warto pomyśleć o wygodnych fotelach biurowych, nie jest to drogi zakup a bardzo korzystnie wpłynie na pracę. Warto pomyśleć również o dobrze wyposażonym kąciku na przerwy.

Nie powinno w nim zabraknąć ekspresu do kawy czy małej lodówki dzięki której współpracownicy będą mogli wypić ciepłą kawę czy herbatę oraz przechować drugie śniadanie. Teraz poruszmy temat inwestowania w pracowników. Każdy pracodawca wie, że dobrze prosperująca firma to nie tylko wyposażenia. W większości są to jednak pracownicy. Bez wykwalifikowanych prawników żadna firma nie będzie działać prawidłowo i wydajnie.

Konieczne jest więc aby odpowiednio doszkalać swoich pracowników. W zależności od branży w jakiej pracuje firma warto odpowiednio doszkalać swoich współpracowników. Jednak w każdej firmie szkolenia mogą różnić się zarówno pod względem merytoryki jak i sposobów przeprowadzania takich szkoleń. Jednak są szkolenia które warto przeprowadzać w firmach o bardzo różnorodnych specyfikacjach. Takimi szkoleniami są te z pracy zespołów czy umiejętności organizacji pracy w firmie. Takie szkolenia bardzo korzystnie wpłyną na pracę każdego zespołu.

Dzięki takim szkoleniom poprawi się organizacja grupy oraz jej efektywność w pracy. Ponadto poprawie ulegnie atmosfera w firmie przez co wszystkim będzie pracować się lepiej. Jednak samymi szkoleniami nie zbuduje się dobrej atmosfery w firmie. Ważne są również wszelkie aktywności pracowników po pracy czy wyjazdy, które poprawią stosunki między pracownikami. Ważne jest więc aby pracodawca organizował szkolenia czy wyjazdy pracownicze.

Szkolenia integracyjne polegają na poruszaniu tematów związanych z zespołem i jego funkcjonowaniem. Powinny być one prowadzone tak aby pracownicy nie tylko poszerzali swoją wiedzę ale również aktywnie brali udział w samym szkoleni. Bardzo dobra jest również praca w grupach.

Wyjazdy pracownicze mają nieco inne zadanie. Ich głównym przeznaczeniem nie jest zdobywanie nowej wiedzy, oczywiście zdobywa się ją w trakcie ich trwania lecz nie kładzie się tak dużego nacisku na tą kwestię. Głównym zadaniem wyjazdów pracowniczych jest spędzenie czasu z pracownikami w miły i aktywny sposób. Daje to możliwość lepszego ich poznania, zacieśniania przyjaźni.

Ponadto na takich szkoleniach pracodawcy mogą dowiedzieć się od swoich pracowników co można w firmie poprawić lub co według nich nie działa jak powinno. Takie rozmowy są bardzo istotne ponieważ szczególnie w większych firmach nie zawsze pracodawcy czy prezesi zauważają pewne rzeczy, które dotykają pracowników a co za tym idzie odbijają się na działaniu firmy.

Takie wyjazdy pracownicze nie są jednak zbyt częste, wiadomo ze względu na koszty i czas nie mogą być zbyt wiele razy w ciągu roku organizowanie. Warto więc pomyśleć również nad imprezami integrującymi pracowników. Można je organizować o wiele częściej, są tańsze a ponadto jest to miła odskocznia od codziennych obowiązków w pracy. Warto więc organizować wszelkiego typu formy aktywności dla sowich pracowników czy to dłuższe czy krótsze, ponieważ dzięki nim będą oni ufać swoim szefom oraz wszystkim będzie pracować się lepiej.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.