Inteligentny team building w relacji do szkoleń

Potrzeby firm w obszarze rozwoju pracowników zmieniają się – niejako w odpowiedzi na zmieniające się otoczenie biznesowe oraz oczekiwania pracowników.

zdjęcie - (the_title())

Inteligentny teambuilding w relacji do szkoleń

Potrzeby firm w obszarze rozwoju pracowników zmieniają się – niejako w odpowiedzi na zmieniające się otoczenie biznesowe oraz oczekiwania pracowników.

Od początku lat dziewięćdziesiątych, kiedy to pojawiły się w Polsce szkolenia cele rozwojowe realizowano poprzez tradycyjne warsztaty – trener przed flipchartem, ustawienie sali w podkowę i ćwiczenia – na zmianę typu „papier- ołówek” bądź scenki – „na żywo” bądź nagrywane na kamerę.

Spotkania integracyjne – realizowały zupełnie inne cele – budowały atmosferę, zespalały zespół.

Dziś coraz trudniej wyznaczyć granicę – od którego momentu przestajemy mówić o szkoleniu a zaczynamy o projekcie

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Firmowe imprezy integracyjne są idealną okazją na nawiązanie relacji między pracownikami.  Impreza integracyjna,podczas której uczestnicy doświadczają atrakcyjnych w formie gier szkoleniowych, a następnie z pomocą trenera pozyskują wiedzę na temat zjawisk i procesów, które zaszły, może stać się solidnym fundamentem dalszych relacji służbowych.

Poznaj nasze rozwiązania zaprojektowane w duchu team building :Szkolenia wykorzytują coraz to nowe narzędzia (gry strategiczne, gadżety elektroniczne itp.). 

Projekt teambuildingowy natomiast jest projektowany przy wykorzystaniu cyklu Kolba i jest kontraktowany na realizację celów rozwojowych – podnoszenie kompetencji, wpływania na przekonania pracowników.

Co raz bardziej widocznym trendem jest łączenie firm szkoleniowych i firm eventowych bądź też otwieranie działów integracyjnych przez firmy szkoleniowe. Taka strategia wynika z  faktu, że obie usługi maja tą samą grupę docelową – decydentami są menedżerowe HR.  

Skupienie decyzji dotyczących szkoleń i wyjazdów integracyjnych w jednym dziale pozwala na otwartą rozmowę – czy dana potrzeba będzie realizowana przez szkolenia czy poprzez tzw. inteligentny teambuilding.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.