Co powoduje stres i jakie są jego objawy?

Gamma - Co powoduje stres i jakie są jego objawy?

  Każdy jest podatny na stres z innych powodów, oraz przyczyny, powodujące go dla każdego z nas są inne. Dla jednych będą to krzyki dzieci, dla innych  nauka i oceny, jednak pierwsze miejsce od wielu lat zajmuje zazwyczaj stres spowodowany sytuacją w pracy lub problemami finansowymi.

  Stres pojawia się w momencie, gdy mózg określi jakąś sytuację jako potencjalnie niebezpieczną. Kiedy więc martwimy się popełnionym błędem, znajdziemy się na nowym stanowisku, mamy przed sobą całe lata w pracy, w której ledwo sobie radzimy - nasze mózgi wykrywają zagrożenie.

  W takich sytuacjach do organizmu uwalnianie są substancje chemiczne, które mają na celu spowodowanie chwilowego wzrostu wydajności fizycznej.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak kontrolować i panować nad stresem? Jak radzić sobie ze zmianami? Jak  zachować równowagę pomiędzy zawodowymi wyzwaniami a radością realizowania swoich prywatnych pasji? Odwiedź nasz dział szkoleń interpersonalnych. Zobacz:

  Zapraszamy.

   

  Nieuwolnione po chwili jednak, rodzi się presja, którą nazywamy stresem, a przy długotrwałym narażeniu na tę presję jesteśmy narażeni na wiele konsekwencji.

  Tylko kilka z potencjalnych skutków stresu to zaburzenia żywieniowe, brak skupienia, problemy sercowe, problemy z ciśnieniem, alkoholizm, brak umiejętności panowania nad gniewem, nadpotliwość, podatność na zaburzenia psychiczne, jak na przykład depresja czy zaburzenia lękowe.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.