Co to kreatywność?

Jak mówił Albert Einstein: Kreatywność to inteligencja w trakcie zabawy” Kreatywnością nazywamy umiejętność znajdowania wcześniej 

Gamma - Co to kreatywność?

  Jak mówił Albert Einstein: "Kreatywność to inteligencja w trakcie zabawy". Kreatywnością nazywamy umiejętność znajdowania wcześniej niewykorzystanych rozwiązań, wzorców lub pomysłów i zdolność zastosowania ich w efektywny sposób.

  Tę umiejętność utożsamia się z bujną wyobraźnią, inwencyjnością, pomysłowością, lecz składa się na nią również wiara w możliwość wykonania tych samych czynności za pomocą innych środków. Trzy główne aspekty kreatywności to: łatwość w łączeniu ze sobą faktów, zdolność dostrzegania nieoczywistych wzorców i umiejętność postrzegania rzeczy i zjawisk w sposób, w jaki wcześniej nie zostały postrzegane.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Poznaj nasze szkolenia interpersonalne. Dowiedz się jak zwiększyć swoją efektywność osobistą, jak być wielozadaniowym, jak komunikować się z innymi w firmie, jak zarządzać sobą efektywnie.

  Zapraszamy.

   

  Kreatywność zazwyczaj kojarzona jest ze sztuką wszelkiego rodzaju, od muzyki po malarstwo, jednak jest to umiejętność potrzebna w niemal każdej dziedzinie życia. Aby rozwiązać problem, wcześniej nie rozwiązany przez nikogo potrzebna jest umiejętność spojrzenia na zagadnienie z zupełnie innej perspektywy.

  Aby zaoferować nowe rozwiązania marketingowe, wyobraźnia względem wykorzystania dostępnych środków i połączenia ich, w celu uzyskania nowych metod jest kluczem do sukcesu. Nawet usprawnienie najbardziej monotonnych zadań w fabryce wymagać będzie dostrzeżenia powtarzających się wzorców i znalezienia potrzebnych usprawnień. Kreatywność jest umiejętnością niezwykle niedocenioną, a jednak zaskakująco ważną dla każdej dziedziny nauki, sztuki czy rynku, a rozwijać ją w sobie powinien każdy, bez względu na wykonywany zawód.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.