Co to kreatywność?

Jak mówił Albert Einstein: Kreatywność to inteligencja w trakcie zabawy” Kreatywnością nazywamy umiejętność znajdowania wcześniej 

zdjęcie - (the_title())

Jak mówił Albert Einstein: "Kreatywność to inteligencja w trakcie zabawy". Kreatywnością nazywamy umiejętność znajdowania wcześniej niewykorzystanych rozwiązań, wzorców lub pomysłów i zdolność zastosowania ich w efektywny sposób.

Tę umiejętność utożsamia się z bujną wyobraźnią, inwencyjnością, pomysłowością, lecz składa się na nią również wiara w możliwość wykonania tych samych czynności za pomocą innych środków. Trzy główne aspekty kreatywności to: łatwość w łączeniu ze sobą faktów, zdolność dostrzegania nieoczywistych wzorców i umiejętność postrzegania rzeczy i zjawisk w sposób, w jaki wcześniej nie zostały postrzegane.

 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Poznaj nasze szkolenia interpersonalne. Dowiedz się jak zwiększyć swoją efektywność osobistą, jak być wielozadaniowym, jak komunikować się z innymi w firmie, jak zarządzać sobą efektywnie.

Zapraszamy.

 

Kreatywność zazwyczaj kojarzona jest ze sztuką wszelkiego rodzaju, od muzyki po malarstwo, jednak jest to umiejętność potrzebna w niemal każdej dziedzinie życia. Aby rozwiązać problem, wcześniej nie rozwiązany przez nikogo potrzebna jest umiejętność spojrzenia na zagadnienie z zupełnie innej perspektywy.

Aby zaoferować nowe rozwiązania marketingowe, wyobraźnia względem wykorzystania dostępnych środków i połączenia ich, w celu uzyskania nowych metod jest kluczem do sukcesu. Nawet usprawnienie najbardziej monotonnych zadań w fabryce wymagać będzie dostrzeżenia powtarzających się wzorców i znalezienia potrzebnych usprawnień. Kreatywność jest umiejętnością niezwykle niedocenioną, a jednak zaskakująco ważną dla każdej dziedziny nauki, sztuki czy rynku, a rozwijać ją w sobie powinien każdy, bez względu na wykonywany zawód.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.