Co to kreatywność?

Jak mówił Albert Einstein: Kreatywność to inteligencja w trakcie zabawy” Kreatywnością nazywamy umiejętność znajdowania wcześniej 

28 września 2017
zdjęcie - Co to kreatywność?

Jak mówił Albert Einstein: "Kreatywność to inteligencja w trakcie zabawy". Kreatywnością nazywamy umiejętność znajdowania wcześniej niewykorzystanych rozwiązań, wzorców lub pomysłów i zdolność zastosowania ich w efektywny sposób.

Tę umiejętność utożsamia się z bujną wyobraźnią, inwencyjnością, pomysłowością, lecz składa się na nią również wiara w możliwość wykonania tych samych czynności za pomocą innych środków. Trzy główne aspekty kreatywności to: łatwość w łączeniu ze sobą faktów, zdolność dostrzegania nieoczywistych wzorców i umiejętność postrzegania rzeczy i zjawisk w sposób, w jaki wcześniej nie zostały postrzegane.

 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Poznaj nasze szkolenia interpersonalne. Dowiedz się jak zwiększyć swoją efektywność osobistą, jak być wielozadaniowym, jak komunikować się z innymi w firmie, jak zarządzać sobą efektywnie.

Zapraszamy.

 

Kreatywność zazwyczaj kojarzona jest ze sztuką wszelkiego rodzaju, od muzyki po malarstwo, jednak jest to umiejętność potrzebna w niemal każdej dziedzinie życia. Aby rozwiązać problem, wcześniej nie rozwiązany przez nikogo potrzebna jest umiejętność spojrzenia na zagadnienie z zupełnie innej perspektywy.

Aby zaoferować nowe rozwiązania marketingowe, wyobraźnia względem wykorzystania dostępnych środków i połączenia ich, w celu uzyskania nowych metod jest kluczem do sukcesu. Nawet usprawnienie najbardziej monotonnych zadań w fabryce wymagać będzie dostrzeżenia powtarzających się wzorców i znalezienia potrzebnych usprawnień. Kreatywność jest umiejętnością niezwykle niedocenioną, a jednak zaskakująco ważną dla każdej dziedziny nauki, sztuki czy rynku, a rozwijać ją w sobie powinien każdy, bez względu na wykonywany zawód.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

31 października 2017
Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
31 października 2017
Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
31 października 2017
Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
31 października 2017
Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
31 października 2017
Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.