Co to sprzedaż bezpośrednia?

Cechą charakterystyczną sprzedaży bezpośredniej jest to, że może ona mieć miejsce niemal wszędzie. Dom klienta, ulica, targ, spotkanie informacyjne – to tylko niektóre z możliwych postaci sprzedaży bezpośredniej.

Gamma - Co to sprzedaż bezpośrednia?

  Cechą charakterystyczną sprzedaży bezpośredniej jest to, że może ona mieć miejsce niemal wszędzie. Dom klienta, ulica, targ, spotkanie informacyjne - to tylko niektóre z możliwych postaci sprzedaży bezpośredniej. Jest to sytuacja, w której dochodzi do dostarczenia produktu do klienta, aby mógł on zapoznać się z ofertą.

  Technika ta wymaga bardzo dużego nakładu pracy i zaangażowania, oraz sporej wiedzy z zakresu sprzedaży i sztuczek sprzedażowych, aby była efektywna i opłacalna.

  Doskonałym przykładem sprzedaży bezpośredniej jest dystrybucja kosmetyków i chemii przez firmy zajmujące się MLM (Multi Level Marketing). W tym przypadku, sprzedawca wyszukuje potencjalnych klientów lub miejsca, w których możliwe będzie wystawienie przedmiotów sprzedaży. Następnie, klient ma okazję obejrzenia oferowanych mu produktów, przetestowania ich względem własnych potrzeb i zakupienia na miejscu.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Rozmawiaj z klientem tak, żeby zaufał Ci. Dobierz odpowiednią technikę sprzedaży. Wybierz najskuteczniejszy model negocjacyjny. Rozszerz swoje działania sprzedażowe. Poznaj strategie Twojego rozmówcy. Zobacz szkolenia: szkolenia sprzedażowe, szkolenia z negocjacji, szkolenie techniki sprzedaży.

   

  Przy wykorzystaniu tej techniki sprzedaży kluczem do sukcesu są umiejętności interpersonalne i wizerunek sprzedawcy. Ponieważ sprzedaż odbywa się twarzą w twarz z klientem i w czasie rzeczywistym, niezwykle ważne jest prowadzenia przez sprzedawcę rozmowy w taki sposób, aby odbiorca odczuł niemalże stratę na samą myśl o niedokonaniu zakupu.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.