Co to sprzedaż bezpośrednia?

Cechą charakterystyczną sprzedaży bezpośredniej jest to, że może ona mieć miejsce niemal wszędzie. Dom klienta, ulica, targ, spotkanie informacyjne – to tylko niektóre z możliwych postaci sprzedaży bezpośredniej.

zdjęcie - Co to sprzedaż bezpośrednia?

Cechą charakterystyczną sprzedaży bezpośredniej jest to, że może ona mieć miejsce niemal wszędzie. Dom klienta, ulica, targ, spotkanie informacyjne - to tylko niektóre z możliwych postaci sprzedaży bezpośredniej. Jest to sytuacja, w której dochodzi do dostarczenia produktu do klienta, aby mógł on zapoznać się z ofertą.

Technika ta wymaga bardzo dużego nakładu pracy i zaangażowania, oraz sporej wiedzy z zakresu sprzedaży i sztuczek sprzedażowych, aby była efektywna i opłacalna.

Doskonałym przykładem sprzedaży bezpośredniej jest dystrybucja kosmetyków i chemii przez firmy zajmujące się MLM (Multi Level Marketing). W tym przypadku, sprzedawca wyszukuje potencjalnych klientów lub miejsca, w których możliwe będzie wystawienie przedmiotów sprzedaży. Następnie, klient ma okazję obejrzenia oferowanych mu produktów, przetestowania ich względem własnych potrzeb i zakupienia na miejscu.

 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Rozmawiaj z klientem tak, żeby zaufał Ci. Dobierz odpowiednią technikę sprzedaży. Wybierz najskuteczniejszy model negocjacyjny. Rozszerz swoje działania sprzedażowe. Poznaj strategie Twojego rozmówcy. Zobacz szkolenia: szkolenia sprzedażowe, szkolenia z negocjacji, szkolenie techniki sprzedaży.

 

Przy wykorzystaniu tej techniki sprzedaży kluczem do sukcesu są umiejętności interpersonalne i wizerunek sprzedawcy. Ponieważ sprzedaż odbywa się twarzą w twarz z klientem i w czasie rzeczywistym, niezwykle ważne jest prowadzenia przez sprzedawcę rozmowy w taki sposób, aby odbiorca odczuł niemalże stratę na samą myśl o niedokonaniu zakupu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.