Czego pracownik oczekuje od pracodawcy?

Z pewnością główną potrzebą każdego pracownika jest wynagrodzenie pozwalające mu prowadzenie życia na konkretnym poziomie (w zależności od oczekiwań).

zdjęcie - (the_title())

  Z pewnością główną potrzebą każdego pracownika jest wynagrodzenie pozwalające mu prowadzenie życia na konkretnym poziomie (w zależności od oczekiwań). Jednak wbrew popularnej opinii, wysokość pensji nie jest jedynym ani najważniejszym determinantem zadowolenia pracownika z posady.

  Nie jest to też jego jedyne oczekiwanie względem pracodawcy, jeżeli mówimy o długoterminowej współpracy. Jest mnóstwo niematerialnych potrzeb, aby dobrze wykonywać swoją pracę i pozostać z firmą w możliwie najlepszej formie, przez możliwie długi okres czasu.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Realizujemy szkolenie zamknięte w małych 10 osobowych grupach z obszarów: sprzedaży, managerskiego, rozwoju osobistego. Zobacz nasze szkolenia np.:

   

  Podstawową prawdą jest, że żaden pracownik niewolnikiem nie jest i jaka nie byłaby jego sytuacja finansowa oczekuje on głównie bezpiecznego miejsca pracy, w którym respektowane będą jego prawa.

  Jak się okazuje jednak, bardzo ważnym dla osób zatrudnionych na etacie jest wzajemny szacunek i zaufanie do pracodawcy, co wiąże się z wiarą we wspólną misję, ponieważ w wielu przypadkach zaufanie do firmy, w której pracownik jest zatrudniony ma ogromny wpływ na jego utożsamienie z firmą i jego zaangażowanie.

  W wielu przeprowadzonych ankietach, okazało się również, że pracownicy cenią sobie autonomię w pracy i poczucie odpowiedzialności za wykonywane obowiązki.

  Jest niewiele bardziej nużących rzeczy dla pracownika niż brak celów. Niesamowicie częstą odpowiedzią na pytanie o oczekiwania względem firmy, jest możliwość rozwoju, podnoszenia kwalifikacji i nauki.

  Od szkoleń z nowych programów, po dofinansowania do kursów czy studiów - wszelkie możliwości podnoszenia własnych umiejętności jest jednym z najbardziej cenionych cech miejsca pracy. Przeoczenie niematerialnych potrzeb pracowników może nawet skutkować podwyższoną fluktuacją, mimo dobrej stawki godzinowej.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.