O co pytać na rozmowie w sprawie pracy?

Pytania zadawane w czasie rozmowy kwalifikacyjnej mają na celu zweryfikowanie doświadczenia i umiejętności pracownika zawartych w CV

zdjęcie - O co pytać na rozmowie w sprawie pracy?

Pytania zadawane w czasie rozmowy kwalifikacyjnej mają na celu zweryfikowanie doświadczenia i umiejętności pracownika zawartych w CV i na tyle na ile to możliwe poznanie jego cech oraz mocnych i słabych stron.

 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Poznaj nasze szkolenia interpersonalne. Dowiedz się jak zwiększyć swoją efektywność osobistą, jak być wielozadaniowym, jak komunikować się z innymi w firmie, jak zarządzać sobą efektywnie.

Zapraszamy.

 

Poniżej znajduję się lista pytań uznawanych za najbardziej pomocne przy wyborze nowych pracowników:

 • Niech pan opowie mi o swoim największym osiągnięciu w życiu zawodowym.

  Odpowiedź na to pytanie dostarczy nam informacji o tym, jakie są priorytety i ambicje kandydata, a także powie nam trochę o jego stosunku do pracy.

 • Niech pan opowie mi o środowisku zawodowym, w którym myślisz, że osiągnąłbyś najlepszą efektywność”.

  Celem tego pytania jest sprawdzenie czy kandydat dobrze odnajdzie się w naszym biurze i zespole. Zatrudnienie pracownika, który ceni sobie samodzielność i nie lubi współpracować z innymi do zespołu opartego na współpracy może doprowadzić do konfliktów i w efekcie zaszkodzić całemu zespołowi.

 • Niech pan opowie o sytuacji, w której został skonfrontowany z ciężką przeszkodą przy wykonywaniu powierzonego panu zadania, proszę skupić się na tym jak pan sobie poradził z taką sytuacją.

  To pytanie pomoże nam dowiedzieć się jak wygląda proces rozwiązywania problemów naszego pracownika, to czy powie, że poprosił o pomoc czy opis przyjętego przez niego modelu działania wiele nam powie o tym jak wyglądają jego procesy myślowe.

Oczywiście te pytania stanowią jedynie przykłady tego jak można rozmawiać z kandydatem starającym się o pracę. Przy formułowaniu pytań należy zwracać uwagę głównie kwestie związane ze stanowiskiem, które oferujemy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
 • 800 pigułek wiedzy
 • 40 filmów edukacyjnych
 • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.