O co pytać na rozmowie w sprawie pracy?

Pytania zadawane w czasie rozmowy kwalifikacyjnej mają na celu zweryfikowanie doświadczenia i umiejętności pracownika zawartych w CV

2 października 2017
zdjęcie - O co pytać na rozmowie w sprawie pracy?

Pytania zadawane w czasie rozmowy kwalifikacyjnej mają na celu zweryfikowanie doświadczenia i umiejętności pracownika zawartych w CV i na tyle na ile to możliwe poznanie jego cech oraz mocnych i słabych stron.

 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Poznaj nasze szkolenia interpersonalne. Dowiedz się jak zwiększyć swoją efektywność osobistą, jak być wielozadaniowym, jak komunikować się z innymi w firmie, jak zarządzać sobą efektywnie.

Zapraszamy.

 

Poniżej znajduję się lista pytań uznawanych za najbardziej pomocne przy wyborze nowych pracowników:

  • Niech pan opowie mi o swoim największym osiągnięciu w życiu zawodowym.

    Odpowiedź na to pytanie dostarczy nam informacji o tym, jakie są priorytety i ambicje kandydata, a także powie nam trochę o jego stosunku do pracy.

  • Niech pan opowie mi o środowisku zawodowym, w którym myślisz, że osiągnąłbyś najlepszą efektywność”.

    Celem tego pytania jest sprawdzenie czy kandydat dobrze odnajdzie się w naszym biurze i zespole. Zatrudnienie pracownika, który ceni sobie samodzielność i nie lubi współpracować z innymi do zespołu opartego na współpracy może doprowadzić do konfliktów i w efekcie zaszkodzić całemu zespołowi.

  • Niech pan opowie o sytuacji, w której został skonfrontowany z ciężką przeszkodą przy wykonywaniu powierzonego panu zadania, proszę skupić się na tym jak pan sobie poradził z taką sytuacją.

    To pytanie pomoże nam dowiedzieć się jak wygląda proces rozwiązywania problemów naszego pracownika, to czy powie, że poprosił o pomoc czy opis przyjętego przez niego modelu działania wiele nam powie o tym jak wyglądają jego procesy myślowe.

Oczywiście te pytania stanowią jedynie przykłady tego jak można rozmawiać z kandydatem starającym się o pracę. Przy formułowaniu pytań należy zwracać uwagę głównie kwestie związane ze stanowiskiem, które oferujemy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

31 października 2017
Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
31 października 2017
Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
31 października 2017
Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
31 października 2017
Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
31 października 2017
Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.