O co pytać na rozmowie w sprawie pracy?

Pytania zadawane w czasie rozmowy kwalifikacyjnej mają na celu zweryfikowanie doświadczenia i umiejętności pracownika zawartych w CV

zdjęcie - (the_title())

  Pytania zadawane w czasie rozmowy kwalifikacyjnej mają na celu zweryfikowanie doświadczenia i umiejętności pracownika zawartych w CV i na tyle na ile to możliwe poznanie jego cech oraz mocnych i słabych stron.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Poznaj nasze szkolenia interpersonalne. Dowiedz się jak zwiększyć swoją efektywność osobistą, jak być wielozadaniowym, jak komunikować się z innymi w firmie, jak zarządzać sobą efektywnie.

  Zapraszamy.

   

  Poniżej znajduję się lista pytań uznawanych za najbardziej pomocne przy wyborze nowych pracowników:

  • Niech pan opowie mi o swoim największym osiągnięciu w życiu zawodowym.

   Odpowiedź na to pytanie dostarczy nam informacji o tym, jakie są priorytety i ambicje kandydata, a także powie nam trochę o jego stosunku do pracy.

  • Niech pan opowie mi o środowisku zawodowym, w którym myślisz, że osiągnąłbyś najlepszą efektywność”.

   Celem tego pytania jest sprawdzenie czy kandydat dobrze odnajdzie się w naszym biurze i zespole. Zatrudnienie pracownika, który ceni sobie samodzielność i nie lubi współpracować z innymi do zespołu opartego na współpracy może doprowadzić do konfliktów i w efekcie zaszkodzić całemu zespołowi.

  • Niech pan opowie o sytuacji, w której został skonfrontowany z ciężką przeszkodą przy wykonywaniu powierzonego panu zadania, proszę skupić się na tym jak pan sobie poradził z taką sytuacją.

   To pytanie pomoże nam dowiedzieć się jak wygląda proces rozwiązywania problemów naszego pracownika, to czy powie, że poprosił o pomoc czy opis przyjętego przez niego modelu działania wiele nam powie o tym jak wyglądają jego procesy myślowe.

  Oczywiście te pytania stanowią jedynie przykłady tego jak można rozmawiać z kandydatem starającym się o pracę. Przy formułowaniu pytań należy zwracać uwagę głównie kwestie związane ze stanowiskiem, które oferujemy.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.